РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766941<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондар І. М. 
Використання сільськогосподарської техніки в технології вирощування соняшнику в зоні Полісся / І. М. Бондар // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2020. - Вип. 209. - С. 15-25. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Соняшник є основною культурою в Україні серед олійних і займає 70 % їх посівної площі та 85 % валового збору. Високий попит на олію та шрот в Україні та інших країнах світу заохочує виробників до вирощування соняшнику як високорентабельної культури, що є одним з основних джерел їх прибутків. Україна - світовий лідер серед експортерів соняшникової олії, в 2019 р. площа посівів соняшнику становила більше 6,25 млн га із середньою урожайністю 2,13 т/га. Фактором, що стримує розповсюдження вирощування цієї культури по всій Україні, є недостатня забезпеченість вологою. Велика територія країни належить до зони нестійкого і недостатнього зволоження, а це зони Лісостепу та Степу України, де наразі знаходяться найбільші площі сільськогосподарських угідь, зайнятих соняшником. Найсприятливішими за кліматичними умовами для вирощування соняшнику вважаються Полтавська, Черкаська та Вінницька обл., за ними йдуть Харківська, Кіровоградська, Дніпропетровська, лісостепова зона Чернігівської, Сумської обл. та інші. Дослідження показали, що чим краще посіви забезпечені вологою, тим вищий врожай насіння формують рослини. При цьому вирішальну роль відіграють опади осінньо-зимового періоду та першої половини вегетації. В господарствах краще використовувати восьмипільну сівозміну. Попередник під соняшник - озимі зернові (озима пшениця). Соняшник є поганим попередником для зернових, тому в господарствах його не сіють після кукурудзи. Збирання соняшнику в ранні терміни призводить до збільшення витрат енергоносіїв на сушіння, а у фазу повної стиглості - до втрат насіння.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4 + П072

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського