РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766977<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Седіло Г. М. 
Вікова повторюваність господарсько-корисних ознак у овець асканійської м'ясо-вовнової породи з кросбредною вовною в лісостеповій зоні Львівської області / Г. М. Седіло, С. О. Вовк, М. А. Петришин, І. В. Польовий // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2020. - Вип. 209. - С. 117-118. - укp.

Карпатський регіон, який раніше відносився до зони достатнього зволоження, внаслідок глобального потепління стає більш посушливим. Одним із шляхів запобігання суттєвим втратам у виробництві продукції вівчарства є використання порід, пристосованих до умов жаркого і посушливого клімату. З метою дослідження питань адаптації та формування продуктивних якостей чистопородних овець асканійської м'ясо-вовнової породи з кросбредною вовною в лісостеповій зоні Львівської обл. у 2016 р. із ДП ДГ "Асканія-Нова" було завезено 100 голів чистопородного молодняку овець в ДП ДГ "Грусятичі" інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН. Протягом 2017 - 2019 рр. проведено порівняльний аналіз продуктивних якостей завезених овець, а також їх нащадків. Значення коефіцієнтів вікової повторюваності вовнової продуктивності піддослідних овець у процесі їх акліматизації коливаються в межах 0,586 - 0,880 для настригу і 0,398 - 0,742 для довжини вовни. Всі показники статистично вірогідні за <$EP~symbol Г~0,95~-~P~symbol Г~0,999>. Вівці асканійської м'ясо-вовнової породи з кросбредною вовною, завезені із степової зони півдня України (ДП ДГ "Асканія-Нова"), добре адаптувалися в умовах лісостепової зони Львівської обл., зберігали характерні для породи продуктивні ознаки в усі вікові періоди, що надає підстави стверджувати про суттєвий вплив генотипу на реалізацію потенціальних можливостей породи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.6

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського