РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767007<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лагута І. В. 
Антиоксидантні властивості рослинних екстрактів - стабілізаторів біодизелю / І. В. Лагута, О. М. Ставинська, П. О. Кузема, Р. В. Іванніков, В. М. Аніщенко, О. П. Ліннік // Доп. НАН України. - 2021. - № 2. - С. 91-99. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Із використанням двох різних процедур екстракції одержано 8 етанольних екстрактів із листя рослин Magnolia x soulangeana Soul.-Bod., Magnolia kobus і двох зразків Camellia japonica L. За допомогою високоефективної рідинної хроматографії, методу Фоліна - Чокальтеу і DPPH тесту вивчено склад та антиоксидантні властивості (АОВ) одержаних екстрактів. Показано, що основними складовими екстрактів магнолій є глікозиди кверцетину та похідні оксикоричних кислот, тоді як у екстрактах камелій переважають катехіни та похідні оксибензойних кислот. Склад екстрактів залежить не тільки від виду рослини, а й від способу екстрагування; загалом, екстракти, одержані за температури 60 <^>oC і під дією ультразвуку, мають більший вміст поліфенолів, ніж екстракти, отримані кип'ятінням рослинного матеріалу у 70 %-му етанолі за ~ 85 <^>oC; загальна кількість фенольних сполук у екстрактах змінювалась у діапазоні 50 - 150 мг/л. Виявлено, що, попри значну різницю у вмісті фенолів, усі екстракти мають дуже високу антиоксидантну активність як у тесті Фоліна - Чокальтеу, так і в реакції з DPPH радикалами. Показано, що екстракти мають загальний фенольний індекс 1,5 - 7,5, а протягом 30 хв реакції сім із восьми екстрактів інгібують понад 50 % радикалів DPPH навіть після розведення у 10 разів. Екстракт камелії з найвищими АОВ протестовано як добавку до біодизелю, що має запобігти його окисненню під час зберігання. Стабільність біодизелю, одержаного з Camelina sativa (L.) Crantz, досліджено за прискореною процедурою за 43 <^>oC протягом чотирьох тижнів, критерієм окиснення біопалива слугувало його кислотне число. Попередні результати показали, що екстракт камелії може бути ефективним антиоксидантним агентом - запобіжником окиснення біодизелю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*723.4-604.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського