РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767016<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mrinskaya N. A. 
Egoism as a way out of existential crisis for a person in disability situation = Егоїзм як спосіб виходу з екзистенційної кризи для людини в ситуації інвалідності / N. A. Mrinskaya // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 17. - С. 65-75. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Мета роботи - встановити роль егоїзму в житті людини, що зіткнулася з ситуацією інвалідності, як моментом самовизначення в екзистенційній кризі; за допомогою філософської антропології за принципом метаантропології оцінити вплив егоїзму та з'ясувати його значимість в перспективі подальшого буття особистості в умовах інвалідності. Базуючись на тому, що роль егоїзму сприймається громадською думкою, як порок, і тягне за собою поглинання особистістю благ, призначених для інших, вони є невідповідними щодо людини в ситуації інвалідності. До уваги взято концепції "егоальтруїзму" та "альтруїстичного егоїзму", що лише частково обгрунтовують позитивний вплив егоїзму і є продуктом симбіотичного впливу альтруїзму й егоїзму. Поєднання егоїзму з альтруїзмом не можуть розкрити суть кризи для людини, що потрапила в ситуація інвалідності. У ситуації інвалідності людина не може синтезувати альтруїзм, як частину симбіозу егоїзму. Методологічною системою в дослідженні позитивної ролі егоїзму використано сучасну теорію метаантропології Н. Хамітова. Теорія, що розділяє буття людини на різні типи (буденне, граничне та позамежне), здатна найбільш повно структурувати поняття егоїзму в бутті людини, що зазнала інвалідності. Доведено позитивну роль егоїзму в ситуації, що пов'язана з трансформацією тіла в нові умови. Проведено аналіз доказів необхідності розвитку егоїзму як функції, що здатна актуалізувати людину в сформованих обставинах кризи. Висунуто теорію про необхідність егоїзму для виходу з ситуації екзистенціальної кризи (граничного буття), в якому людина перебуває через ситуацію інвалідності. Показано, що турбота про себе (егоїзм) є врівноважувальним фактором для людини, як протиставлення фатально-несправедливій ситуації, в якій людина отримала інвалідність. Розумний егоїзм здатний вивести людину з граничного буття та надати можливість трансформуватися в новій, зміненій реальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.26-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського