РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767085<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павлов С. В. 
Кардіопротекторна дія індукторів синтезу білка Klotho за умов гострого експериментального інфаркту міокарда / С. В. Павлов, Ю. В. Нікітченко // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2020. - 14, № 5. - С. 337-343. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Останніми десятиліттями у світі відзначається тенденція до неухильно зростаючого розповсюдження судинних захворювань, що зумовлено загальним старінням населення, збільшенням захворюваності на цукровий діабет, артеріальну гіпертензію й атеросклероз. Сьогодні в лікуванні захворювань серцево-судинної системи гiпоксичного генезу широко використовуються препарати, що відновлюють кровоток, а також препарати, які впливають на метаболізм клітини, а саме, на окремі ланки адаптаційних молекулярно-біохімічних реакцій. Відносно останніх препаратів накопичено багато експериментальних і клінічних даних щодо їх ефективності. Однак з точки зору доказової медицини ефекти даних препаратів суперечливі та сумнівні. У зв'язку з цим йде активний пошук препаратів метаболітотропної дії. Мета дослідження - встановлення кардіопротекторної дії індукторів експресії та синтезу білків Klotho (вітамін D, necrostatin-1) в умовах моделювання експериментального інфаркту міокарда. Експериментальну частину роботи виконано на 40 статевозрілих щурах і самцях масою 170 - 210 г. Гострий інфаркт міокарда (ГІМ) моделювали шляхом введення впродовж 4 діб пітуїтрину (1 Од/кг підшкірно) та адреноміметика ізопреналіну (200 мг/кг внутрішньом'язово). Досліджувані препарати і вітамін D (5000 МО/доба) (Гмбх Арцнайміттель, Німеччина) вводили внутрішньошлунково і necrostatin-1 (Nec-1 25 mg, Sigma-Aldrich) - 1 мг/кг внутрішньоочеревинно через 20 хв після введення ізадрину впродовж 4 днів. Наявність ГІМ підтверджували шляхом визначення його маркерів у плазмі крові з використанням імунохемілюмінесцентного методу - Immulate 1000, тропоніну (Siemens), біохімічного методу - загальну активність креатинфосфокінази (КФК ) (Cormay) та імуноферментного методу - ST2 "The Pressage ST2 Assay" (Сritical Diagnostics, № кат. BC-1065E). Детекцію білка Klotho, HSP70 білків, 8-OHdG, ST2 здійснювали на імуноферментному комплекcі Immuno Chem-2100 (США). Моделювання ГІМ в експериментальних тварин призводило до збільшення маркерів пошкодження серцевого м'яза тропоніну, активності загальної КФК. Важливо зазначити, що дослідні маркери мали тенденцію до збільшення в тварин усіх експериментальних груп у порівнянні з інтактною. На тлі введення вітаміну D і necrostatin-1 значення ST2 не досягали рівня 35 нг/мл. Крім того, експериментальна терапія вітаміном D і Necrostatin-1 призводила до статистично значущого збільшення вмісту в гомогенаті серця білка Klotho (відповідно на 76,3 і 78,8 % щодо контролю). Застосування індукторів синтезу білка Klotho сприяло обмеженню оксидативного пошкодження нуклеїнових кислот, що відображалось значним у порівнянні до контролю зниженням концентрації 8-OHdG як на тлі вітаміну D (на 38,5 %), так і Necrostatin-1 (на 55,8 %). Одержані експериментальні дані зумовлюють перспективність подальших досліджень у цьому напрямі. Особливий інтерес викликає дослідження здатності вітаміну D і necrostatin-1 впливати на процеси клітинної загибелі та її тип (некроз/апоптоз).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського