РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767093<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Renkas Yu. V. 
Synthesis of N2-(3-fluorophenyl)-6-morpholino-N4-aryl- 1,3,5-triazine-2,4-diamine-hydrochloride derivatives and their activity evaluation against respiratory syncytial virus RSV of A2 strain on the MA-104 cells = Синтез похідних N2-(3-фтор-феніл)-6-морфоліно-N4-арил-1,3,5-триазин- 2,4-діамін-гідрохлориду та оцінка їхньої активності відносно респіраторно-синцитіального вірусу RSV штаму A2 на клітинах МА-104 / Yu. V. Renkas, A. M. Demchenko // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2020. - 14, № 6. - С. 422-430. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Описано методи синтезу похідних N<^>2-(3-фтор-феніл)-6-морфоліно-N<^>4-арил-1,3,5-триазин-2,4-діамін-гідрохлориду, а також надано аналіз взаємозалежностей між їх структурою та одержаними результатами дослідження їх активності in vitro відносно респіраторно-синцитіального вірусу RSV штаму A2 на клітинах MA-104. Фармакологічні тести, що проведені в межах програми in vitro скринінгу Національного інституту здоров'я (США), показали, що ці сполуки мають деяку активність проти зазначеного вірусу. Зважаючи на те, що N<^>2-(3-фтор-феніл)-6-морфоліно-1,3,5-триазин-2,4-діамін-гідрохлорид є спільною підструктурою для кожної сполуки досліджуваного ряду похідних 1,3,5-триазину, було виявлено, що властивості пригнічення вірусу чіткіше проявляються в тих сполук, які містять мета-засмісники в змінюваному ароматичному фрагменті. І для них спостерігається очевидна закономірність в інгібуванні вірусу: чим більша здатність мета-замісників відтягувати електронну густину ароматичного кільця, тим ефективнішим є інгібування вірусу. Більше того, незважаючи на помірну токсичність, корисну кореляцію зі здатності інгібувати вірус було помічено для сполук з різними мета-замісниками, і в цілому, для них ЕС50 менша, ніж для сполук з пара-замісниками в аналогічному змінюваному ароматичному фрагменті, що чітко підтверджено наявними даними скринінгу. Дві структурно подібні сполуки, а саме N<^>2,N<^>4-ди(3-фтор-феніл)-6-морфолін-1,3,5-триазин-2,4-діамін-гідрохлорид і N<^>2-(3-фторфеніл)-N<^>4-(3-трифторметил-феніл)-6-морфоліно-1,3,5-триазин-2,4-діамін-гідрохлорид у дослідженому ряду похідних виявилися найприйнятнішими для подальшої оптимізації, а їх індекс селективності SI дорівнює відповідно 6,3 і 9,2. Результати скринінгу противірусної активності вказують на перспективу подальшого пошуку противірусних препаратів в ряду похідних N<^>2-(3-фтор-феніл)-6-морфоліно-N<^>4-арил-1,3,5-триазин-2,4-діамін-гідрохлориду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського