РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767123<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lukavenko I. M. 
Features of ultrasonic waves influence on different types biological tissues = Особливості впливу ультразвукових хвиль на біологічні тканини різних типів / I. M. Lukavenko // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2020. - 12, № 5. - С. 05005-1-05005-4. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Вивчено механізми впливу ультразвукових хвиль на біологічні тканини з використанням візуалізації процесів в тканині під дією ультразвуку. Показано, що відбиття і поглинання ультразвуку тканинами залежить від їх структури, властивостей і частоти ультразвукових коливань. Для хірургічних операцій використовують фокусований ультразвук інтенсивністю 100 - 1000 Вт/см<^>2, який надає змогу проводити локальні руйнування в глибинних структурах тканин без пошкодження поверхневих шарів. Основу лікувальної дії ультразвуку становлять викликані їм механічний, тепловий і фізико-хімічний ефекти, співвідношення між якими залежить від інтенсивності впливу і умов його проведення. Важливу роль відіграє і нервово-рефлекторний механізм впливу на організм. Ультразвук прискорює процеси регенерації і репарації, відновлення провідності нервових волокон у випадку травм периферичних нервів, розсмоктування інфільтратів, травматичних набряків, ексудатів і крововиливів (первинні ефекти), має протизапальну, аналгетичну, спазмолітичну, метаболічну, гіпотензивну, фібринолітичну і бактерицидну дії, підвищує адсорбційні властивості шкіри і регіонарний кровоток (вторинні ефекти). Установлено, що сильне поглинання ультразвуку спостерігається на межі тканин, які мають різні акустичні властивості (шкіра/підшкірна клітковина, фасція/м'яз, окістя/кістка). Поглинання ультразвуку помітно змінюється за зміни стану тканини в зв'язку з розвитком в ній патологічних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с251.1 + Р354.13

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського