РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767125<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Fitio V. 
Study of the resonance diffraction phenomena on gratings by the rigorous coupled wave method with modified equation system = Вивчення резонансних дифракційних явищ на гратках точним методом зв'язаних хвиль з модифікованою системою рівнянь / V. Fitio, I. Yaremchuk, A. Bendziak, Ya. Bobitski // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2020. - 12, № 5. - С. 05007-1-05007-6. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Представлено результати числового аналізу дифракції оптичних хвиль поперечної магнітної (ТМ) поляризації на гратках за наявності резонансу електромагнітного поля. Використано RCWA, в якому модифіковано систему рівнянь. Модифікація полягає в тому, що у системі диференціальних рівнянь змінено матриці Теплиця, які формуються на основі комплексних рядів Фур'є періодичної функції діелектричної проникності гратки та оберненої їй функції. Прямокутна функція зміни діелектричної проникності на періоді замінена на функцію трапеції, проте рельєф гратки лишається прямокутним. Така заміна функції діелектричної проникності точніше відповідає реальним граткам. Виявлено зменшення осциляцій коефіцієнтів відбивання та пропускання залежно від кількості використаних зв'язаних хвиль та кращу збіжність результатів розрахунку для видозміненої системи рівнянь, особливо для металевих граток на діелектричних підкладках, в яких може спостерігатися резонанс локалізованих плазмонів, або резонанс електромагнітного поля в щілині гратки. Показано, що для діелектричних граток, розташованих на металевій підкладці, немає ні покращання, ні погіршення збіжності у разі використання модифікованої системи рівнянь у порівнянні з традиційним розкладом діелектричної проникності в ряд Фур'є. Для структури металева гратка на металевій підкладці досліджувався резонанс поверхневих плазмон-поляритонів, у разі виникнення якого коефіцієнт відбивання від гратки рівний нулю. Тут виникає особливо складна залежність коефіцієнта відбивання від кількості використаних зв'язаних хвиль під час аналізу для обох модифікацій систем рівнянь. Спостерігаються сильні осциляції коефіцієнта відбивання від гратки за певних значень зв'язаних хвиль, які з їх ростом зменшуються.


Індекс рубрикатора НБУВ: З63 + В371.35 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського