РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767129<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kuprin A. S. 
Coating deposition by ion-plasma sputtering of MAX phase Ti2AlC target = Осадження покриття іонно-плазмовим розпиленням мішені з MAX фази Ti2AlC / A. S. Kuprin, T. A. Prikhna, E. N. Reshetnyak, M. A. Bortnitskaya, I. V. Kolodiy, V. A. Belous, S. N. Dub, A. V. Ilchenko, V. B. Sverdun // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2020. - 12, № 5. - С. 05011-1-05011-6. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Вивчено процес осадження покриттів шляхом розпилення мішені на основі MAX-фази Ti2AlC з використанням джерела газової плазми. Показано, що MAX-фаза Ti2AlC відноситься до важкорозпилюємих матеріалів. Зі збільшенням енергії розпилення іонів Ar<^>+ з 400 до 1200 еВ коефіцієнт розпилення мішені на основі MAX-фази збільшується з 0,2 до 0,7 атом/іон. Одержані значення в 1,5 разу нижчі за коефіцієнти розпилення мішені з титану. Фазові перетворення відбуваються на поверхні мішені і пов'язані з розпадом MAX-фази та селективним розпиленням більш легких елементів іонами Ar<^>+. Встановлено, що на склад нанесених покриттів суттєво впливає величина потенціалу зміщення на підкладці. Зі збільшенням потенціалу в діапазоні від 50 до 200 В відносний вміст алюмінію в покриттях різко падає на користь титану від Ti:Al = 3,5:1 до Ti:Al = 48:1. Незалежно від складу, твердий розчин (Ti, Al)C утворюється в покриттях з кубічною кристалічною решіткою типу NaCl, розміром кристалітів 10 - 15 нм і текстурою осьового типу. MAX-фазу Ti2AlC в покриттях не виявлено. Покриття мають високу твердість і модуль Юнга, які збільшуються зі зниженням концентрації алюмінію в межах 21 - 30 ГПа та 290 - 340 ГПа.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.057.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського