РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767154<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шашенко О. М. 
Сучасні уявлення щодо виникнення газових покладів у підроблених вуглепородних масивах / О. М. Шашенко, В. А. Чередник // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб.. - 2019. - Вип. 106. - С. 3-8. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз кількості газу при дегазації вугільних пластів. Результати спостережень за роботою дегазаційних свердловин, пробурених з поверхні діючих вугільних шахт, свідчать про те, що до підходу очисних робіт газовиділення в свердловини практично не спостерігається і тільки в окремих випадках в усті свердловин відзначені сліди метану з концентрацією 5 - 10 %. Як в першому, так і в другому випадках швидкості дренування метану в свердловини різко зростають, коли газоприймаюча частина цієї свердловини потрапляє в зону впливу гірничих робіт, межі якої визначаються поточним станом максимуму опорного тиску в просторі вміщувального гірського масиву. Методи: використовувався метод аналізу та узагальнення інформації щодо сучасного стану вугільної промисловості України при розгляді родовища, як газовугільного. В даний час в Україні щорічні викиди метану в атмосферу становлять близько 20 - 50 млн. м<^>3 на кожен 1 млн. тонн видобутого вугілля. Якщо додатково врахувати неконтрольовану емісію метану на поверхню в межах гірничих відводів закритих шахт, а також при розгазуванні шахт після раптових викидів, то ця цифра буде значно більшою. Усі ці явища і призводять до необхідності корисного використання шахтного метану. Наукова новизна. Висока теплота згоряння метану, постійна потреба країни в цьому газі і його ціна на світових ринках вказують на доцільність використання шахтного метану як енергоносія. На прикладі досвіду закордонних та українських шахт розглянуто способи видобутку та використання шахтного метану. Практична значимість дослідження, що планується виконати, дозволить узагальнити інформацію щодо пошуку зон активного скупчення метану, задля подальшого використання. Результати. Сформульовані основні задачі дослідження технологій управління процесами видобування метану задля промислового використання та збільшення безпеки видобування вугілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.19,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського