РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767265<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бальвінська М. С. 
Поліморфізм та добір морозостійких генотипів ячменю осіннього строку сівби за ДНК-маркерами хромосоми 5H / М. С. Бальвінська, О. І. Нагуляк, В. І. Файт // Вісн. Харків. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2020. - Вип. 3. - С. 87-97. - Бібліогр.: 95 назв. - укp.

Селекційно-генетичний інститут - Національній центр насіннєзнавства та сортовивчення (Одеса, Україна) Морозостійкість - важлива ознака при селекції ячменю. Добір за даною ознакою у польових умовах не завжди ефективний внаслідок відсутності або недостатнього стресового навантаження у більшості років вирощування. Досягнення у геноміці ячменю (Hordeum vulgare L.) дозволяють використовувати молекулярні маркери на основі ПЛР-аналізу для допоміжного швидкого відбору морозостійких генотипів без моделювання стресу. Наведено результати дослідження поліморфізму 28 охарактеризованих за морозостійкістю та темпами загартування генотипів озимого ячменю і дворучок за низкою локусів, що картовані у довгому плечі 5Н хромосоми, в області ключових генів морозостійкості ячменю Fr-H1 (bin11: WG644, PSR637) та Fr-H2 (bin9-10: Bmag812, OPA17a). Виявлені алельні відмінності сортів ячменю за локусом OPA17a, що не пов'язані з відмінностями генотипів за рівнем морозостійкості. Спостережено тенденцію щодо впливу відмінностей за алельним складом даного локусу у двох груп сортів - носіїв альтернативних алелів на їх відмінності за темпами загартування. У дослідженій вибірці сортів ячменю не встановлено поліморфізму ДНК у межах МС-локусу Bmag812 і STS-локусів WG 644, PSR637 хромосоми 5Н.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-275.93 + П212.7-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського