РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767267<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білявська Н. О. 
Морфоанатомічні особливості листків кріофітів при холодовій адаптації : (огляд) / Н. О. Білявська, О. М. Федюк, О. К. Золотарьова // Вісн. Харків. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2021. - Вип. 1. - С. 6-31. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Кріофіти, рослини, що майже постійно перебувають під впливом холодового стресу, зазнають морфологічних та анатомічних змін, які виявляються корисними для системного підтримання їх життєдіяльності. В умовах холодних регіонів, до яких належать вільні від криги та снігу території Антарктики, Арктики та високогір'я, рослини зазнають найбільшого впливу стресових чинників, головним з яких є низькі від'ємні температури. У цих видів рослин сформувалася низка механізмів для надійного протистояння неоптимальним умовам, що призвело до мініатюризації та геофітизації. Такі еволюційні модифікації сприяють поступовій адаптації рослин до помірних або екстремальних умов дії абіотичних стресорів. Ознаки морфологічної і анатомічної будови листка обговорюються у зв'язку з адаптацією рослин до холодного клімату. У рослин Кріозони при значно менших розмірах листкової пластинки товщина листка, як правило, більша, парціальний об'єм міжклітинників менший, товщина зовнішніх стінок епідермальних клітин і кутикули більша, чисельність продихів на одиницю площі листкової пластинки вища. У той же час рослини мають більші за розміром клітини, менш розвинену механічну тканину, менший парціальний об'єм палісадної тканини по відношенню до губчастої. Таке незвичайне поєднання ознак є проявом структурної реакції рослин, насамперед, на низьку температуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.64-652.336

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського