РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767268<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горєлова О. І. 
Регуляція холодо- і морозостійкості рослин дією екзогенних газотрансмітерів і фітогормонів : (огляд) / О. І. Горєлова, Ю. Є. Колупаєв // Вісн. Харків. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2021. - Вип. 1. - С. 32-51. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Глобальні зміни клімату посилюють актуальність проблеми стійкості рослин до стресових температур. Через нестабільність температур у зимовий період, а також більш раннє настання метеорологічної весни з наявністю заморозків, зростає ймовірність низькотемпературних ушкоджень рослин. У формуванні стійкості рослин до гіпотермії беруть участь ендогенні сигнальні сполуки, зокрема, газотрансмітери оксид азоту і сірководень, а також ряд стресових фітогормонів, серед яких особливе значення належить саліциловій і жасмоновій кислотам та брасиностероїдам. Стисло описано щляхи синтезу цих сполук-біорегуляторів та проаналізовано ефекти посилення їх утворення в процесі загартування рослин помірною дією низьких температур. Відзначено, що при екзогенному застосуванні газотрансмітери і окремі фітогормони мають здатність індукувати формування стійкості рослин до гіпотермії або посилювати процес низькотемпературного загартування. Розглянуто приклади посилення функціонування захисних систем, зокрема, антиоксидантної і осмопротекторної, ефекти змін ліпідного складу мембран, синтезу специфічних білків холодової адаптації, зокрема, COR-білків (cold regulated protein) і дегідринів, у рослин різної таксономічної приналежності за впливу донорів газотрансмітерів NO і H2S, екзогенних саліцилової і жасмонової кислот, а також брасиностероїдів. Окреслено можливі перспективи практичного застосування вказаних сполук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-625.336-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського