РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767475<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ємченко Я. О. 
Піоглітазон у лікуванні хворих з коморбідністю псоріатичної хвороби та аліментарного ожиріння / Я. О. Ємченко, К. Є. Іщейкін, І. П. Кайдашев, І. Г. Гайдучок // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2021. - № 1. - С. 7-14. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Натепер доведено безперечний зв'язок між псоріазом та ожирінням. Аліментарне ожиріння збільшує вираженість системного запалення (СЗ) у хворих на псоріаз, ускладнюючи перебіг дерматозу, спричиняє погіршення дерматологічного індексу якості життя пацієнтів та часті загострення псоріазу, що призводить до неефективності стандартних методів лікування. PPAR-активовані рецептори виступають об'єднувальною ланкою між ліпідами та запаленням, оскільки ліпіди стимулюють хронічну форму СЗ і є лігандами, які активують PPAR. Отже, під час вибору методу лікування хворих із цією коморбідністю PPAR<$Egamma> можна використовувати як основну мішень. На сьогодні у літературі представлено велику кількість проспективних досліджень, результати яких підтверджують позитивний вплив піоглітазону (ПГ) на ознаки СЗ. Механізм дії цього препарату спрямований на пригнічення хронічного уповільненого СЗ з низькою інтенсивністю. Протизапальний ефект ПГ пов'язаний з його активуючим впливом на ядерні транскрипційні фактори PPAR<$Egamma>. Мета роботи - визначити ефективність включення ПГ у різних дозах у комплексне лікування хворих з поширеним вульгарним псоріазом і супутнім аліментарним ожирінням I - II ступеня. ПІд час роботи було використано клінічний та імунологічний методи дослідження показників СЗ. Результати дослідження підтвердили ефективність цього методу лікування, яка залежала від дози ПГ та тривалості терапії. Використання ПГ в комплексному лікуванні хворих з поширеним вульгарним псоріазом середнього ступеня тяжкості і супутнім аліментарним ожирінням I - II ступеня протягом 26 тиж сприяло зменшенню вираженості запалення як на локальному рівні за показниками індексу Psoriatic Area and Severity Index (PASI) та частоти рецидивів псоріазу, так і на системному рівні завдяки зниженню показників СЗ, а саме рівня інтерлейкіну-33, інтерлейкіну-6 та високочутливого C-реактивного білка у сироватці крові. Висновки: тривале застосування ПГ може бути рекомендовано для персоніфікованого і комплексного підходу до лікування хворих з коморбідністю псоріатичної хвороби й аліментарного ожиріння I - II ступеня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 + Р415.202.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського