РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767484<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федоренко О. Є. 
Короткий нарис історії світових епідемій-пандемій. Ч. II. Холерне дев'ятнадцяте : (огляд) / О. Є. Федоренко, К. В. Коляденко // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2021. - № 1. - С. 67-72. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Епідемія будь-якої інфекційної хвороби - це невидимий безжальний ворог, якого неможливо перемогти військовим, політичним, економічним або ідеологічним шляхом. На такого роду загрози людство часто реагує досить нервово та підсвідомо намагається їх трохи міфологізувати, щоб хоч якось психологічно захистити себе від реального страху неминучої смерті. Оскільки від такої загрози не було раціонального захисту, більшість людей реагували переважно ірраціонально. Дев'ятнадцяте століття, майже так само, як і попередні, в епідеміологічному плані "стартувало" із самого календарного початку. Тільки на відміну від XVIII ст. основну небезпеку становила вже інша інфекційна хвороба - холера. В історії медицини впродовж позаминулого сторіччя було зафіксовано 6 спалахів епідемій холери починаючи з 1817 р. Перша з них розпочалась на сході Бенгалії і тривала 8 років (1817 - 1824 рр.), поступово охопивши майже всю Індію та значні райони Близького Сходу. Сприяли цьому традиційні подорожі до "святих місць" як індуїстських, так і мусульманських прочан, що під час пішої ходи та активного спілкування з місцевими мешканцями розносили холерний вібріон. Однією з суттєвих причин того, що епідемія холери продовжувалась з мінімальними перервами майже все XIX ст., був низький рівень наукових знань з мікробіології і те, що на той час ще не був виявлений збудник холери - вібріон. Ще одним чинником стало тотальне нерозуміння суспільством нагальної потреби обов'язково щодня дотримуватись у побуті хоча б найпростіших санітарних норм. Таке нерозуміння було і серед керівництва, що намагалося обмежити черговий спалах холери переважно адміністративними заходами без адекватних пояснень їх необхідності та суті населенню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.15 г(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського