РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767490<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sobitnyak L. I. 
Analysis of the magnetic storms catalog for monitoring radio source fluxe data with the URAN-4 radio telescope in the Odesa magnetic anomaly zone = Аналіз каталогу магнітних бур для даних моніторингу потоків випромінювання радіоджерел на радіотелескопі УРАН-4 в зоні Одеської магнітної аномалії / L. I. Sobitnyak, M. I. Ryabov, M. I. Orlyuk, A. L. Sukharev, A. O. Romenets, Yu. P. Sumaruk, A. A. Pilipenko // Радіофізика і радіоастрономія. - 2020. - 25, № 4. - С. 324-330. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.

Предмет і мета роботи - складання цифрового каталогу магнітних бур в зоні Одеської магнітної аномалії для виявлення причин зміни рівня потоків випромінювання космічних радіоджерел за даними спостережень на радіотелескопі УРАН-4. Від 1987 р. та дотепер на радіотелескопі "УРАН-4" Одеської обсерваторії Радіоастрономічного інституту НАН України виконується моніторинг потоку випромінювання потужних галактичних і позагалактичних радіоджерел. Програма моніторингу включає спостереження радіогалактик 3C274, 3C405 і залишків наднових 3C144, 3C461. Зміни рівня потоків випромінювання радіоджерел визначаються станом іоносфери, зумовленим зміною космічної погоди. З 1948 р. в геомагнітній обсерваторії "Одеса" Інституту геофізики НАН України виконуються вимірювання варіацій магнітного поля Землі. Одночасно реєструються вимірювання трьох елементів магнітного поля: горизонтальна складова (H), вертикальна складова (Z) і схилення (D). За даними геомагнітної обсерваторії "Одеса" складено цифровий каталог магнітних бур для періодів моніторингу потоків потужних космічних радіоджерел, виконаного на радіотелескопі "УРАН-4". Для магнітних бур у періоди моніторингу 1987 - 1995 рр. та 2000 - 2009 рр. вказано дату і час початку та закінчення магнітної бурі, тривалість магнітної бурі, значення амплітуд трьох елементів магнітного поля, H, Z, і D, та характеристика типу магнітної бурі. Геомагнітна обсерваторія "Одеса" розташована поблизу зони магнітної аномалії. Для виявлення відмінностей у проявах геомагнітної активності, що виникають внаслідок існування магнітної аномалії, виконано порівняння геомагнітних збурень, зареєстрованих в обсерваторіях "Одеса" та "Москва" (ІЗМІРАН, Росія). Показано, що сумарна щорічна тривалість магнітних бур в Одесі більша, ніж у Москві. Це демонструє особливу роль магнітної аномалії в розвитку геомагнітних збурень. Висновок: створено цифровий каталогу магнітних бур в зоні Одеської магнітної аномалії у періоди 1987 - 1995 рр., 2000 - 2009 рр. та планується завершення роботи над повним каталогом магнітних бур, зареєстрованих в обсерваторії "Одеса" упродовж усього безперервного періоду моніторингу космічних радіоджерел на радіотелескопі УРАН-4, з метою виявлення впливу геомагнітної активності на стан іоносфери та зміну рівня потоків випромінювання космічних радіоджерел. Ці дослідження доповнено порівняльним аналізом геомагнітних даних обсерваторії і"деса" і даних інших геомагнітних обсерваторій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.374

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського