РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767643<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Курінний Д. А. 
Модифікація радіаційно-індукованого мутагенезу в лімфоцитах периферичної крові людини з використанням астаксантину : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / Д. А. Курінний; Національна академія медичних наук України, Національний науковий центр радіаційної медицини. - Київ, 2018. - 24 c. - укp.

Визначено вплив астаксантину на частоту аберацій хромосом та показники пошкодження ДНК в лімфоцитах периферичної крові людини під час дії іонізуючого випромінювання in vitro. Для досягнення мети вперше використано комбінацію класичних цитогенетичних методів (G2 - та G0 - radiation sensitivity assays) та молекулярно-генетичного методу електрофорезу окремих клітин (Comet assay) на одній і тій же модельній системі (культурі лімфоцитів периферичної крові людини), опроміненій на різних стадіях мітотичного циклу в дозі 1,0 Гр. Визначено рівні цитогенетичних (частота хромосомних аберацій) та молекулярно-генетичних (рівень пошкоджень ДНК, частота апоптозів) показників - фонові, при дії астаксантину в різних концентраціях, при дії гамма-випромінювання в дозі 1,0 Гр, при сумісній дії опромінення та астаксантину в оптимальній дієвій концентрації (20,0 мкг/мл). Виявлено специфіку модифікуючого впливу астаксантину на радіаційно-індуковані порушення ДНК в залежності від стадії клітинного циклу - суттєве ослаблення негативної дії іонізуючого випромінювання на G0 стадії та відсутність радіозахисного ефекту на S та G2 стадіях клітинного циклу, що може бути обумовлено активацією астаксантином процесів апоптозу в опромінених клітинах з критично високим рівнем пошкоджень геному. Результати досліджень не тільки свідчать щодо потужного генопротекторного ефекту астаксантину при радіаційно-індукованому мутагенезі, але й демонструють доцільність паралельного використання цитогенетичних і молекулярно-генетичних методів для оцінки впливу як мутагенів, так і факторів, модифікуючих дію мутагенних чинників на стабільність геному, що стало підставою для розробленого патенту на корисну модель «Спосіб комплексної оцінки пошкоджуваності геному та функціонування репараційних систем в соматичних клітинах людини».


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.242 + Е0*441.226-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435459 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського