РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767771<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пую В. Л. 
Наукові основи формування та використання кормових фітоценозів у Лісостепу західному : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.12 / В. Л. Пую; Національна академія аграрних наук України, Інститут землеробства. - Чабани, 2018. - 42 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та вирішення наукової проблеми з установлення закономірностей і розробки технологій формування та раціонального використання кормових фітоценозів у системі зеленого конвеєра на основі пасовищних бобово-злакових сіяних і природних травостоїв, сумішей однорічних традиційних (вика яра, овес посівний, редька олійна, ріпак ярий, гірчиця біла) та багаторічних нетрадиційних високопродуктивних (сильфій пронизанолистий, топінамбур, чорноголовник багатошлюбний) кормових культур. Установлено головні біометричні параметри пасовищного ценозу (динаміка пагоноутворення, висота компонентів, урожайність) та ефективність використання біостимуляторів росту рослин при п'ятицикловому використанні травостою. Визначено параметри продуктивності посівів сильфію пронизанолистого за напрямами господарського використання - пасовищне, зелене-конвеєрне, силосне. Встановлено біоенергетичний ресурс топінамбура (за надходженням ФАР, ККДФАР, водозабезпеченням і коефіцієнта водовикористання) та вплив основних макроелементів живлення, а також їх взаємодії на прибавку урожаю бульб. На основі одержаних експериментальних даних доведено можливість інтродукції чорноголовника багатошлюбного в Лісостеп західний із тривалістю життя понад 10 років. Для умов Лісостепу західного розроблено адаптивну функціональну модель укісно-пасовищного комплексу, яка має наукове визнання та цілком придатна для впровадження у системи кормовиробництва регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: П221

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського