РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767811<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Клековкін О. Ю. 
Соціалістичний реалізм : словник культур. сценаріїв / О. Ю. Клековкін. - Київ : Арт Економі, 2021. - 159 c. - Бібліогр.: с. 129-144 - укp.

Досліджено офіційний сегмент творів радянського періоду як належних соціалістичному реалізму (СР) (художньому методу? напрямові? стилеві?) та цей процес є малоінформативним, адже недостатньо пояснює зв'язок цих явищ з тенденціями розвитку світової культури XX ст., а також вплив цих традицій на мистецький процес у пострадянському просторі. Так само малоінформативним є пояснення мистецтва доби соцреалізму тоталітаризмом (сніг пояснюється не порою року, а сукупністю метеорологічних умов, тим більше, що буває зима без снігу, а буває й сніг без зими). Соцреалізм - це не пам'ятник вождю світового пролетаріату, це релігійне ставлення до нього, тобто звичаї, звички, точки зору і культурні практики, а не самі арт-об'єкти. Отже, СР - це стиль виробництва, просування і сприйняття художнього твору, отже, формула мистецтва. У словнику СР розглянуто саме як стиль поведінки і систему культурних сценаріїв, зумовлену формулою мистецтва. З кількох тисяч термінів і сталих словосполучень, народжених культурними практиками соціалізму, відібрано базові, без яких функціонування СР як культурної практики було би неможливим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103-227 я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847658 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського