РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767911<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пимоненко Д. М. 
Обґрунтування геомеханічних параметрів оцінки метанодобувальності діючих та закритих шахт : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.09 / Д. М. Пимоненко; Національна академія наук України, Інститут геотехнічної механіки імені М. С. Полякова. - Дніпро, 2018. - 24 c. - укp.

Обґрунтовано геомеханічні параметри оцінки метанодобувальності діючих та закритих шахт. Викладено стан досліджень з вивчення газоносності вугільних пластів, особливостей розподілу газів у вугленосній товщі з урахуванням тектонічної дислокованості, обґрунтуванню параметрів виділення перспективних об'єктів для видобутку й утилізації метану. Установлено залежність між показниками тектонічної дислокованості, фізико-механічних властивостей порід, вугіль та газонасиченості масиву, що відбиває взаємозв'язок цих факторів і дає змогу використовувати показники тектонічної дислокованості для прогнозу газоносності на регіональному рівні. На підставі теоретичних і експериментальних досліджень запропонована фізична модель формування горизонтальних зон, що характеризуються різним напруженим станом, умовами тріщиноутворення, газоносністю. Показано, що за наявності вимірів параметрів головних компонентів поля напруг і даних за характером розвитку тектонічних дислокацій у межах досліджуваного геологічного об'єкта, можна виділити й прогнозувати зміни типів порушень у гірському масиві із глибиною. Обґрунтований раціональний комплекс геомеханічних параметрів, що впливають на умови скупчення й збереження газів у масиві, розроблено систему балів для оцінки параметрів, яка дає змогу кількісно визначити ділянки, найбільш перспективні для видобутку метану. Результати, використані під час розробки методичних основ оцінки перспективності шахт Донбасу за обсягом метанодобувальності й комплексної методики прогнозування газодинамічних зон, які передано й використано ТОВ "Надра Луганщини" і шахтами ДП "Торецьквугілля". Очікуваний річний економічний ефект від використання розроблених методик становив145,8 тис. грн.


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4 + И181.19,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435086 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського