Гоблик В. В. Прикладна соціологія: логістика і методи дослідження : навч. посіб. / В. В. Гоблик, Т. Д. Щербан; Мукачівський державний університет. - Мукачево : РВВ МДУ, 2021. - 107 c. - Бібліогр.: с. 56-63 - укp.Розглянуто питання, що відносяться до емпіричного, прикладного способу отримання соціологічних знань. Прикладна соціологія - це система методологічних, методичних і процедурних правил та заходів, направлених на вивчення соціальних факторів, що вимагають верифікації. Виходячи із даного визначення, вже сама прикладна соціологія ділиться на три рівні: методологічний, методичний та процедурний. Під методологічним рівнем прикладної соціології слід розуміти основну, яка грунтується на визначеній гносеологічній парадигмі, теоретичну або концептуальну модель, що лежить в основі вивчення та інтерпретації предметів і результатів досліджень. Методичний рівень виражається у здійсненні соціологічних вимірів соціальних явищ та процесів, і пов'язаних з ним методів збору та обробки емпіричної інформації розглядаються питання, пов'язані з підготовкою проведення соціологічних досліджень. Розглянуто практично всі основні методи збору первинної соціологічної інформації. Надано характеристику кожного методу і з точки зору його переваг, і з позиції його обмеженості у виявленні сукупності соціальних факторів. Викладено питання, які відносяться до післядослідницького етапу роботи. Обгрунтовано, як здійснити узагальнення, відображення та інтерпретацію отриманих результатів дослідження, а також про те, які існують можливості та способи використання соціологічної інформації в управлінській діяльності щодо прогнозування соціальних процесів. Індекс рубрикатора НБУВ: С5 и
Рубрики:
Шифр НБУВ: ВА848033 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|