РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767955<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Математична лінгвістика : навч. посіб.. Кн. 2. Комбінаторна лінгвістика / В. В. Пасічник, Ю. М. Щербина, В. А. Висоцька, Т. В. Шестакевич. - Львів, 2019. - 239 c. - Бібліогр.: с. 213-238 - укp.

Проаналізовано повний та всебічний опис мови та мовлення, що враховує і якісні, і кількісні характеристики лінгвістичних об'єктів. Зазначено, що прикладна лінгвістика - це галузь мовознавства, об'єктом якої є розроблення методів і засобів застосування у соціальній практиці людини результатів фундаментальних лінгвістичних досліджень, спрямованих на пізнання онтологічних властивостей мови. Комп'ютерна лінгвістика (машинна, обчислювальна, інженерна лінгвістика) займається застосуванням комп'ютерів з метою моделювати функціонування мови в певних умовах, використанням комп'ютерів (технологій і програм опрацювання даних) для вирішення лінгвістичних завдань, а також розроблено лінгвістичні аспекти комп'ютеризації. Математична лінгвістика виникла в 50-ті роки XX ст., підґрунтям для її появи стала необхідність в уточненні основних лінгвістичних понять; потреба в уведенні точніших та об'єктивніших методів для аналізу та синтезу мови і тексту; поява міжпредметних зв'язків з іншими галузями - акустикою, фізіологією вищої нервової діяльності, кібернетикою та обчислювальною технікою, які потребують спілкування мовою математики; з розвитком можливостей комп'ютерних технологій також виникла потреба, зокрема, у машинному перекладі та автоматизованому інформаційному пошуку. Лінгвістичні дослідження щодо підготовки систем машинного перекладу та інформаційного пошуку вимагають, зокрема, знання обсягу вибірки, необхідного, щоб забезпечити із заданою ймовірністю появу певної лінгвістичної події хоча б раз. Розглянуто процес моделювання за допомогою формальних граматик і автоматів лексичного етапу роботи компілятора, коли під час аналізу вхідного тексту в ньому виділяють найпростіші конструкції мови - ідентифікатори, символи, числа, символи операцій, службові слова тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш118 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358484/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського