РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000768018<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прохоренко І. 
Замки Закарпаття: від Боржави до Тиси (оборонні споруди на Соляному Шляху) : [монографія] / І. Прохоренко, М. Жиленко, В. Мойжес; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад, Археологічний музей імені професора Е. Балагурі, "Hungary-Slovakia-Romania-Ukraine", Programme. - Ужгород : Ліра, 2020. - 106, [53] c. - Бібліогр.: с. 96-106 - укp.

У книзі на основі комплексного використання археологічних матеріалів і даних письмових джерел висвітлюється історія споруд замкової архітектури долин р. Боржави (Бронька, Сільце, Квасово) та р. Тиси (Вишково, Хуст, Королево, Виноградів]. Пам’ятки поділяються на декілька хронологічних груп. Найбільш ранні з них (Бронька, Сільце, Вишково) виникли в другій половині XIII ст. переважно в якості дозорних пунктів і функціонували вони незначний проміжок часу (до початку XIV ст.). їх замінили укріплення першої половини XIV ст. (Хуст, Королево, Виноградів). Наприкінці XV - на початку XVI ст. відбулася суттєва реконструкція даних пам'яток і була зведена фортеця в Квасові. Припинення функціонування цих замків відбувалося в різні періоди (від XVI до XVIII ст.) і ці події не були пов’язані між собою. Видання розраховане на науковців, студентів, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією Закарпаття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЗАК)4 + Щ117.161.2(4УКР-9ЗАК)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848069 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського