РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000769872<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковтун Н. Я. 
Структурно-функціональна організація твердих тканин пришийкової ділянки малих кутніх зубів людини : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Н. Я. Ковтун; Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського. - Тернопіль, 2018. - 20 c. - укp.

Комплексом морфологічних методів досліджено особливості одонтогліфіки, деталізовано та поглиблено вивчено структурно-функціональну організацію твердих тканин пришийкової ділянки малих кутніх зубів людини, виявлено закономірності їх морфологічної перебудови за карієсу. Вперше встановлено диференціальні діагностичні критерії виникнення каріозного процесу ближчої, дальшої і присінкової поверхонь пришийкової ділянки малих кутніх зубів залежно від одонтогліфічного рисунка та показів до видалення. Зазначено, що при одонтогліфічному "+"-рисунку, за умови ортодонтичних показів до видалення розвивається каріозний процес із переважним ураженням ближчої та дальшої поверхонь пришийкової ділянки. При одонтогліфічному "у"-рисунку та за умови пародонтологічних показів до видалення розвивається каріозний процес присінкової поверхні пришийкової ділянки. Топографія каріозного процесу в зубах, видалених за пародонтологічними показами, характеризується локалізацією на межі емалі та цементу, у випадку каріозного процесу зубів та ортодонтичних показів до видалення, гістотопографічній перебудові передує мозаїчне ураження емалі при наявності пелікули. Проведено систематизацію карієсу малих кутніх зубів залежно від локалізації процесу й одонтогліфічного рисунку: 1 - з переважним ураженням змикальних ямок і щілин за умов "+"-рисунку; 2 - з поєднаним ураженням змикальних ямок і щілин та пришийкової ділянки за умов "у"-рисунку; 3 - з ізольованим ураженням пришийкової ділянки. Встановлено, що третій вид карієсу характеризується появою ізольованих пігментованих і крейдоподібних плям, найчастіше на пришийкових поверхнях верхніх малих кутніх зубів за умов "+"-2 рисунку змикальної поверхні коронки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435184 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського