РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000771484<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яровой Т. С. 
Державне управління системою лобізму в Україні в інтересах громадянина, суспільства, безпеки держави : автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01, 25.00.05 / Т. С. Яровой; Міжрегіональна Академія управління персоналом. - Київ, 2021. - 40 c. - укp.

Здійснено теоретико-методологічне обґрунтування положень і розроблено науково-практичні рекомендації щодо формування інституціональних засад функціонування інституту лобізму в системі державного управління України, як сучасного інноваційного механізму реалізації інтересів громадян і суспільства, забезпечення державної безпеки у ході підготовки та ухвалення державно-управлінських рішень. Сформульовано комплекс науково-практичних висновків і пропозицій щодо інституціоналізації та подальшого вдосконалення регулювання лобістської діяльності в Україні. Встановлено сутність, окреслено характеристики та запропоновано авторські визначення таких понять, як "лобізм", "лобіювання", "лобістська діяльність", "суб'єкт лобіювання", "об'єкт лобіювання", "дискретність у сфері державного управління". Обґрунтовано доречність диференційованого підходу до дефініцій "лобізм", "лобіювання" та "лобістська діяльність", сприйняття їх як таких, що мають різний зміст, хоча є, безперечно, взаємопов'язаними. Розроблено проєкт концепції формування та розвитку системи лобізму в Україні, спрямованої на створення вітчизняного інституту цивілізованого лобіювання, орієнтованого не лише на задоволення потреб окремих замовників лобістських послуг, але й на реалізацію інтересів держави в контексті державної безпеки, захисту прав та законних інтересів громадян України. Запропоновано створення потужного регулятора лобістської діяльності - Національної Ради з питань регулювання лобіювання (НРУРЛ) - конституційного, постійно діючого колегіального центрального органу виконавчої влади, що здійснює свою діяльність з метою забезпечення національної безпеки України у процесі реєстрації та нагляду за лобістською діяльністю, зокрема шляхом прогнозування й оцінювання джерел, цілей лобіювання, а також характеру викликів, ризиків і загроз, що може нести лобістська діяльність. Доведено доречність застосування Open source intelligence (OSINT) як інструменту контрольної та наглядової діяльності НРУРЛ та запропоновано авторське визначення OSINT. Значну увагу присвячено удосконаленню: понятійного апарату та системи класифікації проявів лобізму, різновидів лобіювання, методів лобістської діяльності; наявних наукових підходів щодо забезпечення державної та національної безпеки в контексті лобізму. Здійснено системний аналіз наявних технологій тіньового лобіювання законодавчої, виконавчої та судової гілок влади в Україні. Запропоновано розглядати національну безпеку як стан захищеності національних інтересів, що реалізуються шляхом лобіювання інтересів переважної частини суспільства та в майбутньому реалізуються ефективними засобами державного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447265 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського