РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000771500<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Майданюк С. П. 
Квантова теорія гальмівного випромінювання фотонів у ядерних процесах : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.16 / С. П. Майданюк; Національна академія наук України, Інститут ядерних досліджень. - Київ, 2020. - 43 c. - укp.

Представлено нову квантову теорію випромінювання гальмівних фотонів у α-розпаді сферичних і деформованих ядер, розпаді ядер з вильотом протонів, розсіянні протонів та π-мезонів на ядрах, спонтанному та потрійному поділах ядер. Зазначено, що теорія вперше через аналіз експериментальних спектрів фотонів дозволяє вивчати деформації ядер у α-розпадах, динаміку та геометрію потрійного поділу, визначає параметри ядерної взаємодії для розсіяння протонів на ядрах. Теорія єдиним чином описує некогерентне та когерентне, електричне та магнітне випромінювання, включає аномальні магнітні моменти нуклонів у ядрах, вперше застосована до потрійного поділу та розсіяння піонів (у пучках) на ядрах. Побудовано новий метод багаторазових внутрішніх відбиттів (БВВ) для опису одномірного тунелювання під бар'єром загальної форми та проходження над ним з надвисокою точністю. Зазначено, що метод БВВ суттєво покращує опис експериментальних даних вильоту протона з ядра, α-розпаду, α-захоплення, вивчає злиття. Для α-розпаду та α-захоплення у формалізмі БВВ вперше об'єднані тунелювання крізь бар'єр та осциляції у внутрішній області ядра, а також існує додатковий новий множник, що описує розподіл α-частинки у межах ядра (його не існує в підході Гамова до визначення періодів напіврозпадів). Методом БВВ розраховано проникності бар'єрів у задачах квантової космології з тунелюванням. Побудовано новий метод опису тунелювання для потенціалу Альбрехта з дисипацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.528,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447281 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського