РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000771650<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коцан В. В. 
Етнокультурні маркери в контексті погранич: традиційний народний одяг та ідентичність населення Закарпаття ХІХ - початку ХХІ ст. : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.05 / В. В. Коцан; Національна академія наук України, Інститут українознавства імені І. Крип'якевича, Інститут народознавства. - Львів, 2021. - 40 c. - укp.

На основі аналізу наявної літератури, усних, письмових, речових і зображувальних джерел вперше в українській етнології здійснено комплексне дослідження еволюції традиційного народного вбрання Закарпаття XIX - початку XXI ст., проаналізовано причини та наслідки еволюційних змін в одягових традиціях краю. Наведено авторське тлумачення основних термінів і понять із досліджуваної проблематики. Традиційний народний одяг розглянуто в контексті історико-етнографічного районування Закарпаття. Охарактеризовано особливості крою, елементи оздоблення складових народного вбрання етнографічних груп українців (долинян, гуцулів, бойків і лемків) та національних меншин (угорців, румунів, словаків, німців, євреїв і циган) краю. Ґрунтовно проаналізовано локальні прояви народного одягу в родинній і календарній обрядовості, визначено роль вбрання у світоглядних віруваннях, народній магії, фольклорі та піснях. Розглянуто розвиток та трансформації видів і типів народного одягу у другій половині XX ст., одяг як культурно-мистецьке явище на початку XXI ст., а також роль музею в поширенні знань про народне вбрання Закарпаття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УК7,3)-426 + Т594.261

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449349 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського