РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000771803<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Отиченко О. М. 
Композиційний матеріал біомедичного призначення на основі біогенного гідроксиапатиту, модифікованого магнетитом : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / О. М. Отиченко; Національна академія наук України, Інститут проблем матеріалознавства імені І. М. Францевича. - Київ, 2021. - 28 c. - укp.

Вирішено актуальну науково-технічну задачу розробки композиційних матеріалів на основі біогенного гідроксиапатиту та магнетиту (FеО·Fе2О3), які сприятимуть покращенню регенераційних процесів у разі імплантації завдяки безпосередньому постачанню мікроелементів (Ca, Р, Fe), візуалізадії локальних змін у місці імплантації за рахунок підвищеної рентгеноконтрастності та дозволять локально боротись з бактеріальними організмами. Запропоновано хімічний метод одержання порошкового композиційного матеріалу на основі біогенного гідроксиапатиту та магнетиту (FеО Fе2О3), що забезпєчус більш стабільний, порівняно з контрольним комбінованим методом, комплекс фізико-хімічних властивостей під час збереження основної фази гідроксиапатиту. Показано, що розроблений хімічний метод одержання композиційних матеріалів сприяє утворенню більш досконалої їх кристалічної гратки зі ступенем кристалічності 77-86%, тоді як ступінь кристалічності порошків, отриманих комбінованим методом становить 71-81%. Встановлено, що застосування композиційного матеріалу біогенний гідроксиапатит / оксид заліза (FeO·Fe2O3), як можливого носія лікарського засобу, запобігає утворенню небажаних продуктів взаємодії антибіотику цефтриаксону з кальційфосфатними матеріалами. Встановлено, що зразки композиційних матеріалів, отриманих запропонованим хімічним методом, після термообробки в середовищі азоту та вакуумі за перші 3 дні спостережень впливають на ріст трансгенної лінії клітин СНО аналогічно до не модифікованого біогенного гідроксиапатиту, що вказує на достатній рівень біосумісності досліджуваних зразків у процесі використання як матеріалів медичного призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с03 + Л428.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449292 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського