РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772024<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іжа Г. М. 
Клініко-експериментальне обґрунтування застосування природних та преформованих чинників в лікуванні хворих на хронічний вірусний гепатит С із супутньою неалкогольною жировою хворобою печінки : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.33 / Г. М. Іжа; Одеський національний медичний університет. - Одеса, 2021. - 40 c. - укp.

Наведено рішення важливої й актуальної проблеми сучасної гепатології, яка стосується оптимізації лікування хворих на хронічний вірусний гепатит С (ХВГС) із супутньою неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП). На основі комплексного обстеження хворих доведено, що пацієнти з ХВГС, які досягли стійкої вірусологічної відповіді, знаходяться в групі ризику, що пов'язано з коморбідною патологією печінки, яка виходить на перший план після елімінації вірусу та призводить до подальшого прогресування фіброзу і формування цирозу печінки. На основі експериментального дослідження вивчено вплив суспензії бентоніту та мінеральних вод різного хімічного складу щодо функціонального та морфологічного стану печінки щурів із моделлю експериментальної НАЖХП. Установлено, що під впливом обраних чинників покращуються детоксикаційна та білокутворювальна функції печінки, стан ліпідного та вуглеводного обмінів на тлі зменшення запальних процесів у печінці. У хворих на ХВГС із супутньою НАЖХП, у яких після курсу противірусної терапії відбулась елімінація вірусу гепатиту С, встановлено ефективність наступного етапу терапії - застосування маломінералізованої кремнієвої гідрокарбонатної натрієвої мінеральної води у подвоєному дозуванні, "сухих" вуглекислих ванн, бентоніту, що підтверджено нормалізацією показників цитолітичного та холестатичного синдромів, відновленням ліпідного та вуглеводного обмінів, нормалізацією профілю адипокінів, позитивним впливом на фібротичні зміни печінкової тканини та стеатоз печінки, відновленням якісного та кількісного складу мікрофлори кишечника, підвищенням якості життя хворих. Установлено позитивний вплив диференційованого застосування надвисокочастотної терапії, вітафонтерапії, маломінералізованої кремнієвої гідрокарбонатної натрієвої мінеральної води у хворих на ХВГС із супутньою НАЖХП, які отримували альфа-2b інтерферон і рибавірин щодо запобігання розвитку побічних ефектів стандартної противірусної терапії, прискорення та стабілізації біохімічної відповіді, підвищення рівня вірусологічної відповіді та якості життя хворих. Проведені експериментальні, клінічні, лабораторні й інструментальні дослідження дозволили розробити та запропонувати методи лікування (мінеральна вода у подвоєному дозуванні, "сухі" вуглекислі ванни, бентоніт) НАЖХП, яка залишається у хворих на ХВГС після успішної елімінації вірусу та може призводити до подальшого розвитку стеатогепатиту і фіброзу печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-5 + Р413.51-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського