РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772137<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сулєйманова Л. Ф. 
Соціальне буття людини у християнській та ісламській культурах : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / Л. Ф. Сулєйманова; Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди. - Переяслав-Хмельницький, 2019. - 19 c. - укp.

Проведено компаративістський аналіз соціального буття людини в християнській та ісламській культурах. На основі положення, що архетипові прояви культур сконцентровані в їх сакральних текстах, соціальне буття людини в християнській та ісламській культурах досліджено на основі компаративістського аналізу текстів Біблії та Корану. Показано принципову відмінність гендерних відносин в християнській та ісламській культурах - в мусульманській культурі жінці не надається того сакрального значення, яким воно є в християнській. Це одна з найбільш важливих відмінностей соціального буття людини в християнській та ісламській культурах. Доведено, що в більшості положень Біблії та Корану, які вступають у суперечності, немає антагонізмів, тому можна говорити щодо можливості продуктивного діалогу представників християнської та ісламської соціокультурних спільнот. Але для цього діалогу потрібен перехід буденного світогляду людини, який продукує ксенофобію, в особистісний та філософський. Це є доволі важливим для українського суспільства, в якому маємо перетин цінностей та способів життя православної, протестантської та католицької культур у їх взаємодії з ісламською.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444379 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського