РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772298<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шишкін О. В. 
Інтегрування систем морського радіозв'язку і навігації в рамках розвитку концепції е-навігації : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.22.13 / О. В. Шишкін; Національний університет "Одеська морська академія". - Одеса, 2021. - 40 c. - укp.

Розроблено методи підвищення техніко-експлуатаційних характеристик суднових засобів радіозв'язку та навігації за рахунок їх інтегрування та спільної обробки даних в умовах збереження базового складу суднового обладнання, практичних вимог користувачів - вахтових офіцерів і врахування світових трендів розвитку морських технологій за концепцією е- навігації. Висуното новітні ідеї спільного використання даних спостереження незалежно розроблених і впроваджених за вимогами міжнародної концепції COЛAC систем навігації - автоматичної ідентифікаційної системи (АІС), глобальної навігаційної супутникової системи (GPS) і систем наземного радіозв'язку з використанням цифрового вибіркового виклику (ЦВВ) і радіотелефонії, що дозволило одержати нові якості з управління радіозв'язком і навігаційного спостереження. Запропоновано використання графічного інтерфейсу для моніторингу/управління радіозв'язком, якій дозволяє підвищити ефективність і надійність адресного радіозв'язку. Забезпечено стандартизацію користувальницького інтерфейсу на противагу різноманіття кнопкових приборних інтерфейсів радіообладнання численних виробників. Обгрунтовано та досліджено вибір комунікаційного інтерфейсу для дистанційного управління модулями радіозв'язку. Розроблено спосіб автоматичної ідентифікації (AI) радіотелефонних передач і передавання додаткової інформації із залученням сучасної технології цифрових водяних знаків (ЦВЗ). Доведено переваги цього способу AI для своєчасної ідентифікації станції, що передає в порівнянні з існуючими способами мовної ідентифікації та системою ATIS, яка використається на внутрішніх водах континентальної Європи. Розроблено та досліджено алгоритми формування та виявлення ЦВЗ, які придатні для практичного використання в реальних радіоканалах за умови врахування впливу усіх можливих перешкод (атак). Вирішено задачу оптимізації компромісних параметрів алгоритмів в площині кількість інформації - якість сигналу - завадостійкість. Доведено, що найкращі показники дозволяють одержати алгоритми вбудовування даних ЦВЗ в частотній області дискретного перетворення Фур'є і використання інформованого кодеру. Виконано математичне моделювання алгоритмів, розроблено експериментальні прототипи апаратно-програмного комплексу інтегрованої системи радіозв'язку та навігації та системи АІ радіотелефонних передач в реальних радіоканалах морського зв'язку.


Індекс рубрикатора НБУВ: О47

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449453 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського