РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772468<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тітенко Г. В. 
Ґрунт як агрономічний, екологічний і соціальний чинник : навч. посіб. / Г. В. Тітенко, В. В. Медведєв; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків : Стильна типографія, 2019. - 443 c. - Бібліогр.: с. 436-443 - укp.

Висвітлено особливості ґрунту як багатофункціонального об'єкту, головного фактору розвитку сільського господарства. Визначено, що від нього залежить і розвиток індустрії, транспорту, житла й дозвілля. Із ґрунту людина черпає сировину й матеріал для своєї діяльності - промисловості, будівництва, архітектури, ремесел і мистецтва. Поряд з продуктивною й екологічною стає все більш важливою соціальна роль ґрунту, а саме його здатність створити комфортні умови для суспільства, тобто забезпечити достатньою кількістю (і якістю) продовольства і, що не менш важливо, створити сприятливі екологічні і життєві умови для людей, що проживають в країні. Розглянуто агрономічну, екологічну і соціальну функції ґрунту. Викладено сучасні уявлення про критерії і параметри для оцінювання родючості ґрунту. Зокрема, найбільшу увагу приділено фізичним властивостям, умісту поживних речовин, реакції ґрунтового розчину, зволоженості і температурним умовам. Завершено опис виробничого потенціалу ґрунтів, приділено увагу опису властивостей, що регулюють екологічну функцію. Описано також технологічні особливості земельних ділянок. Наведено інформацію про соціальні моделі у світі й особливо невирішені проблеми в землеробстві, що перешкоджають виконанню ґрунтом соціальної функції. Зокрема, надвисоке сільськогосподарське освоєння земель, незбалансоване землекористування і деградація ґрунтів, нереалізована інвестиційна привабливість та інші. Викладено пропозиції стосовно умов ефективного соціального функціонування ґрунтів (додержання екологічного імперативу, правової, економічної і «культурної» захищеності землекористувачів, наукове забезпечення та інші). Наведено досвід вирішення соціальних проблем у західних країнах, зокрема у США, Німеччині, Швеції та інших. Серед заходів, що сприятимуть соціальній функції, розглянуто поліпшену спеціалізацію сільськогосподарського виробництва, удосконалену систему надання субсидій, додержання обовязкових ґрунтозбережувальних правил вільного обігу земель, використання справедливої «повної» ціни земельної ділянки, санкції і заохочення у землекористуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П038

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68078 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського