РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772470<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нойбергер Н. 
Сенсори і сенсорні системи : підруч. : у 2 т.. Т. 1 / Н. Нойбергер, Г. Півняк, В. Ткачов. - Дніпро, 2021. - 299 c. - укp.

Викладено теоретичні та метрологічні основи, принципи побудови і дії, конструкції та характеристики датчиків, сенсорів і сенсорних систем для вимірювання неелектричних фізичних величин. Наведено практичні приклади вибору їх параметрів і розрахунків. У сучасному світі, який бурхливо змінюється і розвивається, а також в технічних системах, що постійно удосконалюються, надважливу роль відіграють інформація й інформаційні технології. Сьогодні вони використовуються практично в усіх сферах діяльності людини, надаючи їй простий доступ до необхідної інформації та забезпечуючи комфортне існування та життєве орієнтування. Розвиток цифрової техніки, мікропроцесорних систем і нанотехнологій привів до створення пристроїв, приладів і машин, здатних взяти на себе безліч функцій прийняття рішень, які раніше могла виконувати тільки людина. І така тенденція перерозподілу функцій прийняття рішень на користь систем і машин з кожним днем зростає. Екологічні проблеми і боротьба за енергетичні ресурси привели до створення і бурхливого розвитку таких нових галузей техніки, як електромобільний транспорт, вітрова, сонячна та біоенергетика. Це, у свою чергу, привело до необхідності створення галузевих, міжгалузевих і загальнодержавних систем генерації, зберігання, розподілу та споживання електричної енергії. У цих системах стали широко застосовуватися так звані вбудовані в різні об'єкти системи контролю й керування (embedded systems), що взяли на себе функції управління цими об'єктами. Промислова революція (Industry 4.0), що розвивається на наших очах, поштовх для розвитку якої в 2011 році дали політики, вчені та бізнесмени Німеччини, передбачає перехід на повністю автоматизоване цифрове виробництво, кероване інтелектуальними системами в режимі реального часу при постійній взаємодії із зовнішнім середовищем. При цьому інтелектуальні системи будуть виходити за межі одного підприємства з об'єднанням їх в глобальну промислову мережу. Цьому буде сприяти перехід від вбудованих систем контролю й управління до кіберфізичних систем (cyberphysical systems, CPS), що дозволить з'єднати віртуальний і фізичний світи та забезпечити взаємодію «розумних» об'єктів за рахунок одночасного використання вже наявних технологій, таких як штучний інтелект, хмарні технології та GPS, інформаційні мережі, бази даних і кібербезпека, інтернет-речі. При цьому зміни торкнуться самих різних сторін діяльності людини, включаючи


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.3 я73 + З221-5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358528/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського