РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772614<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевчук В. А. 
Діяльність Церкви адвентистів сьомого дня на території Західної України в міжвоєнний період (1919–1939 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. А. Шевчук; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2019. - 20 c. - укp.

Комплексно вивчено діяльність адвентистської церкви (АЦ) на території Західної України у міжвоєнний період. Досліджено передумови виникнення, становлення та розвиток АЦ. Виділено чотири періоди її організаційного утвердження: становлення і розвитку громад; об'єднання громад у Варшавському місіонерському полі; вдосконалення структури та виокремлення Східної конференції і Південної конференції; піднесення й утвердження. Поширення адвентистського вчення завдячує централізованій організаційній структурі та плановій кадровій політиці. Духовний центр адвентистів у м. Варшаві скеровував і координував діяльність пасторів і колпортерів. Основними напрямами діяльності Церкви адвентистів сьомого дня були соціальний, місіонерський та освітній. Церква АСД мала статус толерованої секти, яка могла реєструвати громади та користуватися правом на проведення богослужінь, проте не мала усіх юридичних прав як релігійна організація. Дотримання суботи, відмова від деяких продуктів харчування, служби в армії зі зброєю та присяги утруднювали її становище у суспільстві, а боротьба за сферу впливу визначала міжконфесійні відносини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)616-315 + Э376.220.9(4УКР33)-36-021.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського