РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772645<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лукач П. М. 
Хірургічне лікування набутих вад серця з використанням біологічних протезів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.04 / П. М. Лукач; Національна академія медичних наук України, Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Присвячено проблемі хірургічного лікування набутих вад серця у 235 пацієнтів з аортальними (n=146) та мітральними (n=89) вадами серця, прооперованих з використанням механічних та біологічних протезів. Усі спостереження було поділено на 4 групи залежно від позиції імплантації (мітрапьна чи аортальна) та виду протеза (механічний або біологічний). І група - 49 пацієнтів, яким виконано заміна МК механічним імплантом; II група - 40 хворим проведено протезування МК біологічним клапаном; III група - у 92 пацієнтів протезували АК механічним протезом; IV група - 54 пацієнтам виконано АК біологічним імплантом. Впроваджено методику та доведено переваги використання біологічних клапанів у пацієнтів похилого віку. Інтраопераційно летальні випадки не зареєстровані. У ранньому післяопераційному періоді виявлено поодинокі летальні випадки, спричинені серцевою слабістю та крововиливом у мозок. Протягом періоду спостереження (7,8 ± 0,6 р.) зафіксовано зростання показника летальності з 2,5% у групі МК та 3,7% у групі АК в ранньому післяопераційному періоді до 22,5% в групі МК та 22,2% в групі АК у віддаленому періоді. У ранньому післяопераційному періоді після імплантації біологічних клапанів незадовільних результатів не було. Частота реєстрації незадовільних результатів у віддаленому періоді після біопротезування МК становила 5,5% і 5% - при АК. Порівняльний аналіз віддалених результатів (7,8±0,6 р.) продемонстрував переваги біологічних протезів у пацієнтів похилого віку. Так, кращі показники виживання, як інтегрального показника ефективності протезування, спостерігали у пацієнтів при імплантації біопротезів: 69,7% (МК) та 72,4%(АК) проти 64,5% (МК) та 60,2% (АК) в групах механічних протезів ( р<0,05). Відсутність реоперацій в групах біопротезування свідчило про функціональну спроможність біологічних клапанів протягом періоду спостереження. Тромбоемболічні ускладнення були відсутні в групі протезування АК біоклапанами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.508 + Р457.345.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435294 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського