РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772684<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Демидова М. О. 
Адміністративно-правовий статус суб'єктів публічного адміністрування : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. О. Демидова; Університет митної справи та фінансів. - Дніпро, 2019. - 19 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення і обґрунтоване нове вирішення наукової проблеми щодо змісту адміністративно-правового статусу суб'єктів публічного адміністрування у контексті людиноцентристської ідеології. Сформовано уявлення про правову природу суб'єктів публічного адміністрування, що розкривається через їх сутнісні ознаки, місце, роль, мету діяльності та функції в системі адміністративного права. Визначено, що суб'єкти публічного адміністрування за своєю природою є суб'єктами гібридного (змішаного) типу, яким необхідний особливий правовий режим реалізації правосуб'єктності через "змішані" ("гібридні") форми та засоби управління. Зроблено висновок, що гібридна форма правового статусу суб'єктів публічного адміністрування надає їм можливість у повній мірі реалізувати владні повноваження у відповідності до принципу антропоцентризму. Визначено поняття та складові компоненти адміністративно-правового статусу суб’єктів публічного адміністрування. Встановлено, що під адміністративно-правовим статусом суб'єктів публічного адміністрування слід розуміти формально визначений відповідно до предмету відання, цілей, завдань та функцій означених суб’єктів обсяг повноважень, на підставі яких забезпечується прийняття адміністративних рішень та надання адміністративних послуг з метою забезпечення суспільних цінностей, потреб та інтересів. Охарактеризовано властивості та складові адміністративно-правового статусу суб'єктів публічного адміністрування. До нього віднесено правосуб'єктність, компетенцію, цільовий компонент, а також юридичну відповідальність. Розкрито критерії визначення ефективності адміністративно-правового статусу суб'єктів публічного адміністрування. Узагальнено міжнародну практику та практику європейських країн щодо реалізації концепції належного урядування та запровадження принципів належного урядування, що відіграє важливу роль у захисті особи від свавілля з боку суб'єктів публічного адміністрування. Визначено необхідність створення єдиної організаційної структури суб'єктів публічного адміністрування, яка грунтується на чітко визначеній, поетапній системі прийняття управлінських рішень та наданні адміністративних послуг з визначенням послідовності і характеру операцій, відповідальних осіб, оптимальних умов реалізації у часі та просторі, рівня гарантування забезпечення прав та свобод людини. Акцентовано увагу на тому, що одним із пріоритетних напрямків удосконалення реалізації адміністративно-правового статусу суб'єктів публічного адміністрування виступає культурно-ціннісна складова, що об'єднує корпоративну культуру та ціннісні орієнтації суб'єктів публічного адміністрування. Доведено, що приділення уваги ціннісній складовій у ході реалізації адміністративно-правового статусу суб'єктів публічного адміністрування сприяє належному забезпеченню публічного інтересу у світлі поваги до загальнолюдських цінностей та забезпечення прав і свобод людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Х002,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444168 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського