РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772699<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Конуп А. І. 
Діагностика вірусних хвороб винограду при створенні сертифікованого безвірусного садивного матеріалу винограду в Україні : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 06.01.11 / А. І. Конуп; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2019. - 29 c. - укp.

Розкрито проблеми удосконалення методів діагностики вірусів для отримання безвірусного садивного матеріалу винограду в Україні, а також розробки рекомендацій для виробництва якісних виноградних рослин (європейської біологічної категорії "сертифікований безвірусний садивний матеріал"). Зауважено, що актуальність роботи зумовлена, насамперед, необхідністю проведення діагностики вірусних хвороб винограду, що викликаються шкідливими вірусами, зокрема: вірусом скручування листя винограду різних серотипів з першого по дев'ятий (Grapevine Leaf Roll-Associated Virus I-9) (GLRaVl-9), вірусом коротковузля винограду (Grapevine Fanleaf Virus (GFLV), вірусом мармуровості листя винограду (Grapevine Fleck Virus (GFkV), вірусом A (Grapevine Virus A (GVA) і вірусом В (Grapevine Virus В (GVB) комплексу борознистості деревини винограду. Зазначено, що наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що вперше в Україні було застосовано метод ідентифікації вірусів винограду за допомогою полімеразної ланцюгової реакції у режимі реального часу з гібридизаційно-флуоресцентною детекцією з використанням українських ізолятів. Зауважено, що у процесі діагностики вірусних хвороб винограду й ідентифікації вірусів, збудників цих хвороб, застосовано специфічні пари праймерів і флуоресцентно мічені ДНК-зонди. Проведено фітосанітарне обстеження на наявність зовнішніх симптомів вірусних хвороб промислових виноградників півдня України. На підставі порівняльного аналізу діагностики методами імуноферментного аналізу, класичної полімеразної ланцюгової реакції з гель-електрофоретичним аналізом і полімеразної ланцюгової реакції у реальному часі з гібридизаційно-флуоресцентною детекцією доведено перевагу останньої в економічному аспекті та отриманні достовірних результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.29 + П411.3 + П491.607

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444183 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського