РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772829<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шляхов О. 
Підприємці Півдня України в політичних практиках Російської імперії початку XX ст. / О. Шляхов // Укр. іст. журн. - 2021. - № 1. - С. 43-56. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Мета дослідження - визначити роль та місце представників ділових кіл українських земель у суспільно-політичних процесах початку XX ст., з'ясувати їх ставлення до політичної діяльності та до політичних партій. Методологія дослідження грунтується на принципах історизму, об'єктивності, системності. Використано такі загальноісторичні методи: історико-генетичний, компаративістський, історико-типологічний. На основі широкого кола джерел охарактеризовано партійно-політичні вподобання буржуазії південноукраїнських губерній, визначено прояви їх політичної активності в модерний період. Висновки: зазначено, що політична активність буржуазії на початку XX ст. помітно зростала. Розкрито передумови цього явища, а також політичні переконання представників підприємницького загалу українських земель Російської імперії, їх суб'єктивні уявлення щодо політичного становища у країні, умов розвитку власної справи, свого місця у суспільстві. Охарактеризовано рівень політичної культури та політичної свідомості підприємців, з'ясовано, наскільки вони усвідомлювали власні політичні інтереси й потреби та були здатні чітко визначити політичні цілі. Проаналізовано основні форми участі представників капіталу в політичному житті початку XX ст. Серед них виокремлено належність того або іншого підприємця до партії, політичного об'єднання, участь у виборчих кампаніях до Державної думи або Державної ради Росії, а також діяльність у складі цих законодавчих установ. Наголошено, що представники капіталу у своїх партійних симпатіях головним чином віддавали перевагу октябристам і кадетам. Причому до "Союзу 17 жовтня" найчастіше приєднувалися представники великого підприємництва, а лави кадетів поповнювали середні прошарки буржуазії регіону. Утім більшість представників ділових кіл, як і раніше, демонстрували політичну індиферентність і пасивність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)60-28/-29 + Ф69(4РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського