РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772832<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Korinenko P. 
Land relations in the context of social and economic transformations of the Ukrainian countryside during the years of independence: scientific assessments and forecasts = Земельні відносини в розрізі соціально-економічних трансформацій українського села за роки незалежності: наукові оцінки та прогнози / P. Korinenko, S. Padalka, N. Varodi // Укр. іст. журн. - 2021. - № 1. - С. 84-97. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Мета дослідження - аналіз трансформацій земельних відносин в українському селі з проголошенням незалежності. Зміни в користуванні, розпорядженні землею, а також появи нових організаційно-господарських форм господарювання в агросекторі були радикальними, а отже й неоднозначними за своїм характером. У дослідженні використано загальнонаукові методи, зокрема порівняльно-історичний і системно-структурний, які допомогли впорядкувати значне число джерельного матеріалу, відтворити та порівняти спрямованість трансформації земельних відносин на різних етапах цього процесу. Під час визначення структури дослідження використано проблемно-хронологічний підхід. Наукова новизна полягає у вивченні проблеми, яка в українській історіографії не студіювалася в такій постановці та хронологічних межах. Аграрна реформа в Україні, насамперед реформування земельних відносин, послідовно розглядаються від поширення оренди, розпаювання серед селян - до відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення. Проаналізовано об'єктивні та суб'єктивні чинники, які ускладнювали названі процеси та, зокрема, відставання у формуванні комплексу правових засад. Висновки: висвітлено вплив трансформацій земельних відносин на здобутки і втрати в аграрному секторі України. Автори констатують, що поспішне запровадження нових форм господарювання на землі без належного теоретичного обгрунтування, фінансового забезпечення робило процес реформування впродовж 30 років слабко прогнозованим. Селяни тривалий час не були впевнені у незворотності трансформації земельних відносин, що підтверджується доволі сповільненими темпами одержання ними державних актів права власності на земельні паї. Відзначено, що органи влади усвідомлювали складність проблеми, тому було запропоновано повільний перехід від колгоспно-радгоспної системи - через КСП - до ОСП та ОПГ. Агрофірми й агрохолдинги виявилися кульмінацією нової структури господарювання на землі. Проаналізовано зміни у структурі агрокультур і тваринництва, які стали наслідком трансформації земельних відносин. Простежено зміни у житті селян, насамперед налаштованість більшості з них на дрібнотоварне виробництво. Зроблено поетапний огляд стану матеріально-технічної бази аграрного сектора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського