РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772841<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гупало В. 
Презентація проекту історико-культурного парку "Древній Звенигород" / В. Гупало, Н. Войцещук // Укр. іст. журн. - 2021. - № 1. - С. 225-227. - укp.

Упродовж останніх п'яти років науковці Львова інтенсивно опрацьовують культурну спадщину одного з трьох найдавніших міст Українського Прикарпаття - князівської столиці Звенигорода (нині це городище на території однойменного села в Пустомитівському р-ні Львівської обл.). Мета цих починань - привернути увагу широкого загалу до столичного міста, яке відігравало вагому роль у державотворчих процесах. Відтворення маловідомих сторінок вітчизняної історії особливо актуальне у сучасних умовах, які диктують крайню необхідність реконструкції реальних обставин формування національної ідентичності. Яскравим прикладом цього важливого процесу став "призабутий" Звенигород. Інноваційний для України проект недаремно окреслено як "Древній Звенигород", наголошуючи цією назвою на глибинних історичних коренях державницьких перетворень та генезі урбаністичних процесів в Україні-Русі. У структурі проекту виділяються три найважливіших складові: наукове вивчення реліктів колишнього міста, облаштування та впорядкування території його центральної частини, популяризація за сучасними методами історичного значення Звенигорода й культурно-історичних процесів на теренах Галицько-Волинської Русі загалом. Низка заходів, пов'язаних із поширенням маловідомої інформації про Звенигород, грунтується на багаторічних історико-археологічних дослідженнях, підсумки яких кілька років тому підбито в монографічному опрацюванні. Матеріали, здобуті за майже 250 років вивчення пам'ятки, сьогодні, крізь призму існування цього міста, надають змогу зробити певні акценти в історії регіону на перших етапах державного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛЬВ)0-22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського