РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772843<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чабаненко О. О. 
Вплив сумісної дії проникального і непроникального компонентів середовища на розвиток постгіпертонічного лізису еритроцитів людини = Impact of combined effect of penetrating and non-penetrating medium components on post-hypertonic lysis development in human erythrocytes / О. О. Чабаненко, Н. В. Орлова, Н. М. Шпакова // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2020. - 30, № 3. - С. 236-246. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Досліджено постгіпертонічний лізис еритроцитів людини за варіювання складу середовища на етапі дегідратації. Осмоляльність комбінованих середовищ, які містять різні концентрації гліцерину і NaCl, становила ~ 2370 мОсм/л. Показано, що рівень постгіпертонічного лізису еритроцитів визначається не загальною осмоляльністю середовища дегідратації, а концентрацією гліцерину в складі комбінованих середовищ. Встановлено, що характер розвитку постгіпертонічного лізису еритроцитів за використання гліцерину в складі комбінованих середовищ на етапі дегідратації не залежить від попереднього насичення клітин кріопротектором. Порівняльне вивчення постгіпертонічного шоку еритроцитів за 37 і <$E0~symbol Р roman C> показало, що в останньому випадку гемоліз клітин розвивається за умов використання гліцерину в більш низькій концентрації (10 %) у складі комбінованих середовищ (за <$E0~symbol Р roman C> рівень постгіпертонічного лізису еритроцитів вище в 2,7 разу). Встановлений ефект може бути пов'язаний зі значною різницею у швидкостях транспорту води і кріопротектору через еритроцитарну мембрану за низької температури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.241 + Р353.522.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського