РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772864<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косторнов А. Г. 
Каркасна теплопровідність пористих металевих матеріалів / А. Г. Косторнов, А. А. Шаповал, І. В. Шаповал // Косм. наука і технологія. - 2021. - 27, № 2. - С. 70-77. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено вплив фізичних характеристик і параметрів металевих волокнистих матеріалів на їх теплопровідність. Такі пористі матеріали призначені, зокрема, для ефективного застосування у двофазних теплопередавальних пристроях (теплових трубах). Застосування теплових трубу авіаційних і космічних апаратах забезпечує ряд теплофізичних переваг. Наприклад, теплові труби суттєво розширюють можливості повітряного охолодження теплонавантажених технічних пристроїв. Теплопровідність капілярно-пористих матеріалів-структур, які є важливими елементами теплових труб, суттєво впливає на інтенсивність двофазного теплообміну всередині теплових труб. Каркасна теплопровідність є еквівалентом теплопровідності матеріалів, таких, зокрема, які є умовно суцільними середовищами. Дослідження впливу структурних характеристик пористих матеріалів, таких як пористість і розміри дискретних часток-волоконець (фракцій досліджуваних матеріалів), виконано з використанням спеціального експериментального обладнання, розробленого і створеного в Інституті проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України. Пористі металеві структури (покриття), виготовлені з мідних, нікелевих і сталевих волокон (МВМ), досліджено в умовах, аналогічних щодо умов функціонування теплових труб космічного призначення. Значення пористості дослідних зразків матеріалів змінювалися від 40 до 93 %. Результати досліджень показали, що на значення теплопровідності пористих матеріалів суттєво впливають такі фізичні характеристики капілярних структур: теплопровідність металевих матеріалів (фракцій-волоконець); пористість капілярно-пористих металевих матеріалів (структур). Розміри дискретних часток-волоконець також впливають на значення теплопровідності МВМ, але меншою мірою. Одержані у роботі результати узагальнено емпіричними залежностями-формулами, що надає змогу виконувати інженерні розрахунки теплопровідності металевих волокнистих матеріалів. Результати досліджень призначено для їх практичного інженерного застосування у авіаційному та космічному приладо- і апаратобудуванні. Зокрема, наведені результати є необхідними під час розробки та створення ефективних теплових труб з металевими волокнистими капілярними структурами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж362 + В378.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського