РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772865<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kordyum E. L. 
Statoliths displacement in root statocytes in real and simulated microgravity = Рух статолітів у статоцитах кореневого чохлика в умовах реальної та модельованої мікрогравітації / E. L. Kordyum, V. O. Brykov // Косм. наука і технологія. - 2021. - 27, № 2. - С. 78-84. - Бібліогр.: 44 назв. - англ.

Незважаючи на тривале використання різних видів клиностатів у космічній і гравітаційній біології, дискусії про їх спроможність відтворювати ефекти реальної мікрогравітації в космічному польоті тривають дотепер. В роботі представлено дані про поведінку амілопластів - статолітів у статоцитах кореневих чохликів вищих рослин, що зростали протягом 3 - 5 днів за повільного і швидкого 2D-клиностатування, а також - реальної мікрогравітації в орбітальному польоті. Крім того, наведено дані про переміщення амілопластів у статолітах в умовах вібрації і прискорення у стартовому режимі польоту космічного апарата. Порівняльний аналіз показав чіткі відмінності в реакції статолітів на повільне (2 об./хв) і швидке клиностатування (50 об./хв). У першому випадку поведінка амілопластів була схожа на їх поведінку в космічному польоті, вони не торкалися плазмалеми, у другому - чітко спостерігалися контакти статолітів з плазмалемою або її інвагінаціями (ломосоми), що є характерним для явищем для вібрації і прискорення. Таким чином, повільне 2D-клиностатування є найбільш адекватним методом для вивчення гравітропічних процесів статоцитах кореневого чохлика, а також їх реакції на мікрогравітацію у модельних наземних експериментах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*891

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського