РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772866<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пилипчук О. Я. 
Академік В. І. Вернадський про споконвічність життя у космосі (до 100-річчя праці "Початок і вічність життя") / О. Я. Пилипчук, О. Г. Стрелко, О. О. Пилипчук // Косм. наука і технологія. - 2021. - 27, № 2. - С. 85-92. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Праця В. І. Вернадського "Початок і вічність життя" (1922), як і інші його наукові твори, зробила вагомий внесок у розвиток багатьох розділів природознавства, принципово змінила науковий світогляд XX ст. Ця праця визначила місце людини та її наукової думки в еволюції біосфери, надала змогу по-новому поглянути на навколишню природу як середовище існування людини. Вона поставила багато актуальних проблем і накреслила шляхи їх вирішення у майбутньому. Поєднання глибоких знань у різних галузях з історією їх розвитку зумовило формування у В. І. Вернадського власних поглядів на науку як на специфічне природне явище, притаманне роду Homo sapiens. Він вважав розвиток науки природним процесом розвитку людської думки, спрямованої на пізнання законів природи і законів власного розвитку. Хоча людська думка не є ні матерією, ні енергією, її вплив на зміну довкілля, тобто на біосферу є надзвичайно великим. У своїй праці "Початок і вічність життя" В. І. Вернадський аналізує різні механізми виникнення життя і дійшов висновку, що життя могло бути вічним і не мати початку. Він підкреслює два найважливіші з геологічної точки зору положення: по-перше, планетний, геологічно закономірний характер життя; по-друге, тісний зв'язок усіх геологічних процесів у біосфері з діяльністю живої речовини. Отже, розуміння життя як планетного явища призвело В. І. Вернадського до розуміння прямої залежності існування біосфери від умов, створених геологічними процесами.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського