РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772907<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chychulina K. 
Development of pricing models in the sugar market and their forecasting on commodity exchanges = Розроблення моделей ціноутворення на ринку цукру та їх прогнозування на товарних біржах / K. Chychulina // Економіка і регіон. - 2020. - № 1. - С. 52-63. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Розглянуто динаміку цін на ф'ючерсні контракти на ринку цукру, зокрема: два - "Sugar № 11 Futures", "Sugar № 16 Futures" - на Intercontinental Commodity Exchange ICE; один - "White Sugar Futures (№ 407)" - на London intercontinential financial futures and options exchange Liffe; один - "Sugar White" - на Zhengzhou Commodity Exchange ZCE. З метою прогнозування ціни на цукор на London intercontinential financial futures and options exchange Liffe застосовано кореляційно-регресійний аналіз та представлено основні етапи побудови множинної лінійної кореляційно-регресійної моделі. Наведено динаміку середньорічної вартості ф'ючерсного контракту White Sugar Futures (№ 407). Для експрес-діагностики адекватності множинної кореляційно-регресійної моделі використано F-критерій Фішера. У цілому визначено, що до основних показників цін на товарних біржах також слід віднести рівень цін (котирування) за операціями з реальним товаром і ф'ючерсними операціями; базові ціни, ціни пропозиції, ціни попиту, ціни продажу; середні ціни за період; розрив цін ф'ючерсних операцій; індекси цін (Пааше, Ласпейреса, Фішера); середнє квадратичне відхилення цін. На товарних біржах в умовах сформованих ринкових відносин аналіз та прогноз цін здійснено за допомогою фундаментального і технічного методів. Мета їх використання одна - визначити напрям руху цін на товарному біржовому ринку, а методи реалізації різні. Так, фундаментальний метод грунтується на вивченні умов, відповідно до яких функціонує ринок, а технічний - на визначенні його ефективності. Коефіцієнти регресії показують, наскільки в середньому змінюється середньорічна ціна White Sugar Futures (№ 407) при зміні кожного з факторів за фіксованих значень інших факторів, включених у рівняння. Так, зростання обсягу світового виробництва на 1 метричну тонну скорочує середньорічну ціну White Sugar Futures (№ 407) в середньому на 0,68 цента, зростання середньорічної вартості нафти на 1 долар США збільшує середньорічну ціну White Sugar Futures (№ 407) в середньому на 0,82 цента.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.52-803.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського