РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772948<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Литвиненко Н. А. 
Патоморфоз хіміорезистентного туберкульозу / Н. А. Литвиненко, Ю. І. Фещенко, М. В. Погребна, Ю. О. Сенько, Л. М. Процик, Н. В. Гранкіна // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2020. - № 3. - С. 48-56. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити профіль резистентності мікобактерій туберкульозу (МБТ) та результати лікування у хворих на туберкульоз легень із різним профілем резистентності МБТ та анамнезом попереднього лікування. Проведено ретроспективне когортне дослідження. Загальну кількість хворих, залучених у дослідження, склали 1162 паціенти з мультирезистентним туберкульозом (МРТБ) легень, включаючи пре- та розширену резистентність МБТ, що розпочали лікування на базі ДУ "Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН Україи" (НІФП НАМНУ), та 9560, яких лікували на базі КЗ "Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання ДОР" протягом 2006 - 2017 рр. За останніх 13 років визначилась чітка тенденція до зростання рівня первинної резистентності до фторхінолонів (зокрема й розширеної резистентності) як за даними НІФП НАМНУ, так і Дніпропетровської області: від мінімальної частоти у 2006 р. (0 %) до майже 30,0 % у 2019 р., на тлі зменшення питомоі ваги хворих на МРТБ без резистентності до фторхінолонів (від 60,0 до 40,0 %), ізоніазид-резистентного туберкульозу, рифампіцин-резистентного туберкульозу та ризиків МРТБ. Несприятлива тенденція спостерігається, починаючи з 2017 р., коли кількість хворих на МРТБ та туберкульоз із розширеною резистентністю майже зрівнялась. За результатами лікування в Дніпропетровській області, вкрай низька ефективність лікування зберігалася з 2009 до 2013 рр. включно за рахунок "втрачених для подальшого спостереження" - 20,5 - 26,9 % та "помер від інших причин" - 9,6 - 20,5 %, на тлі однакової з року в рік кількості "невдач лікування" та "померлих від туберкульозу", із наступним зменшенням відривів при розширенні соціального супроводу хворих на амбулаторному етапі лікування. Імунодефіцитні стани (ко-інфекція ТБ/ВІЛ) не є основним чинником зниження ефективності: питома вага "померлих від ВІЛ" протягом останніх 10 років залишалася незмінною. Висновки: усі вивчені тенденції є сучасним патоморфозом туберкульозу в Україні, що свідчить про нагальну необхідтсть прийняття нової, відмінною від попередньої, стратегії боротьби з туберкульозом, яка повинна включати: упровадження зовсім інших режимів антимікобактеріальної терапії скороченої тривалості та в обов'язковому порядку - ужиття заходів щодо підвищення прихильності хворих до лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського