РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772990<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мінічева Г. Г. 
Сучасний стан макрофітобентосу чорноморського узбережжя Грузії / Г. Г. Мінічева, М. С. Цецхладзе // Альгологія. - 2021. - 31, № 1. - С. 9-24. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Уперше представлено дані сезонних досліджень макрофітобентосу морського узбережжя Грузії, проведених у 2016 - 2019 рр. За результатами одержаних значень питомої поверхні популяції макрофітобентосу (S/Wp) встановлено екологічну активність флористичного складу та розподіл видів по станціях: Сарпі, Зелений Мис, порт Батумі та Цихісдзірі. Визначено роль у структурі макрофітобентосу досліджуваних станцій чутливих (S/Wp = 5 - 25 м<^>2-кг<^>-1) і толерантних (S/Wp <$Esymbol У~25> м<^>2-кг<^>-1) видів по відношенню до якості екологічного морського середовища. З 27 ідентифікованих водоростей до групи чутливих віднесено 8 видів, до групи толерантних - 19. Найбільшу кількість чутливих видів виявлено на станціях Зелений Мис і Цихісдзірі, що свідчить про задовільний екологічний стан цих акваторій. На станції порт Батумі в структурі угруповань макрофітів знайдено лише толерантні види, що є свідченням значного антропогенного навантаження в цій акваторії. Найбільшу варіабельність екологічної активності відмічено у представників відділу Rhodophyta (325 %). Це надає змогу їм перебувати у різноманітних біотопах з різною інтенсивністю первинно-продукційного процесу. Встановлено закономірний зв'язок між вираженою сезонною динамікою та абсолютними значеннями біомаси макрофітів. У задовільних екологічних умовах, за переважання в структурі чутливих видів і високих показників біомаси, спостерігається виражена сезонна динаміка. Значення показників біомаси макрофітів збільшуються втричі у весняно-літній період. Аналіз міжрічної динаміки функціонування макрофітобентосу вздовж узбережжя Грузії показав, що більш сприятливі умови інтенсивного його функціонування склалися в 2016 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.633: Е5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14395 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського