РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773008<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорофєєв А. Е. 
Дивертикулярна хвороба кишечника у пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу / А. Е. Дорофєєв, С. М. Ткач, І. А. Деркач, В. А. Гдаль, Ю. З. Диня, Оджум Чівенду Беніах // Укр. терапевт. журн. - 2021. - № 1. - С. 49-55. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити поширення та особливості перебігу дивертикулярної хвороби кишечника (ДХК) у пацієнтів із цукровим діабетом (ЦД) 2 типу в популяції українських хворих, проаналізувати ефективність застосування комбінованої терапії з використанням харчових волокон та рифаксиміну у цих пацієнтів. Під спостереженням перебували 140 хворих на ЦД 2 типу, з них 84 (60 %) жінки та 56 (40 %) чоловіків. Вік пацієнтів становив від 39 до 69 років (середній вік - (<$E53,1~symbol С~5,2>) року). Контрольну групу утворили 67 хворих на ДХК без ЦД 2 типу. Всім хворим було проведено стандартні загальноклінічні дослідження. Вивчено глікемічний профіль і рівень глікованого гемоглобіну. Пацієнтам, які пред'являли скарги на абдомінальний біль, метеоризм, порушення випорожнення, абдомінальний дискомфорт, проводили водневий дихальний тест з лактулозою для виявлення синдрому надлишкового бактеріального росту (СНБР) та колоноскопію. Пацієнтам із ЦД 2 типу, у яких виявлено ДХК, та хворим контрольної групи за наявності скарг призначати рифаксимін (альфа нормікс) у дозі 1200 мг/добу протягом 14 днів, потім - дієту, збагачену харчовими волокнами, та рифаксимін у дозі 800 мг/добу впродовж перших 7 днів кожного місяця. Спостереження за пацієнтами проводили протягом 6 міс. Хворим було рекомендовано вести щоденник контролю випорожнень, загального стану та абдомінального болю. Дивертикулярна хвороба кишечника у пацієнтів із ЦД 2 типу трапляється з частотою подібною до такої в загальній популяції. У разі ЦД 2 типу ДХК корелює з віком та виникає переважно у хворих віком понад 55 років, як у чоловіків, так і у жінок. Найчастіше дивертикули локалізуються у лівій половині товстого кишечника. Скарги на абдомінальний біль та порушення випорожнення у цих хворих поєднуються із СНБР, який у пацієнтів з ДХК та ЦД 2 типу є вираженішим. Висновки: для лікування ДХК за ЦД 2 типу доцільно використовувати повторні курси рифаксиміну в дозі 1200 мг/добу протягом 2 тиж. За проведення підтримувального лікування, можливо, доцільно збільшувати тривалість прийому рифаксиміну в дозі 800 мг/добу з 7 до 10 перших днів місяця у поєднанні з дієтою, збагаченою харчовими волокнами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.5 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського