РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773029<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Литвиненко Н. А. 
Перші результати щодо ефективності різних скорочених стандартних або модифікованих режимів лікування для хворих на мультирезистентний туберкульоз / Н. А. Литвиненко, Ю. І. Фещенко, М. В. Погребна, А. С. Лафета, Л. В. Щербакова, О. Р. Пененко, Р. Л. Любевич, Н. В. Гранкіна // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2021. - № 1. - С. 5-14. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити ефективність різних скорочених стандартних або модифікованих режимів лікування для хворих на мультирезистентний туберкульоз (МРТБ). Було проведено проспективне обсерваційне дослідження щодо вивчення різних за складом скорочених режимів антимікобактеріальної терапії (АМБТ) для 346 хворих на МРТБ, лікованих протягом 2017 - 2020 рр. за різними скороченими (стандартним та модифікованими) режимами АМБТ: 1-а група (72 хворих): 4ZEAmMfxCfzPtHhd 5ZEMfxCfz; 2-а група (123 хворих): 6ZMfxLzdCmCs 6ZMfxLzdCs; 3-я група (81 хворий): 6BdqLzdLfxCfzCs 3BdqLzdLfx; 4-а група (70 хворих): (6BdqLzdMfxhdCs 3BdqLzdMfxhd). На момент завершення "успішне лікування" було одержано в усіх хворих, котрі одержували модифіковані скорочені режими у порівнянні із 72,5 % пацієнтів на стандартному короткому режимі, рекомендованому ВООЗ (p << 0,05). Серед модифікованих скорочених режимів 9-місячні однакові за ефективністю із 12-місячним, і жоден з цих режимів не мав рецидивів. Обидва 9-місячні модифіковані скорочені режими, що вивчалися, були однаково ефективними: припинення бактеріовиділення відбулось в усіх хворих у термін (<$E41,8~symbol С~3,2>) доби проти (<$E38,9~symbol С~3,2>) доби. Переносність лікування була значно кращою серед хворих, що одержували режим лікування із мокси-флоксацином у порівнянні із левофлоксацином та клофазиміном (p << 0,05): загальну кількість побічних реакцій було зафіксовано у 30,0 проти 64,2 % хворих, кількість побічних реакцій III - IV ступеня вираженості була однаковою між групами порівняння. Висновки: для досягнення цільових показників ВООЗ хворим на МРТБ необхідно призначати модифіковані скорочені режими лікування, враховуючи їх достовірно кращу ефективність у порівнянні зі стандартним короткостроковим режимом, рекомендованим ВООЗ. З огляду на тривалість лікування та однакову ефективність більш прийнятними для використання є 9-місячні модифіковані короткострокові режими лікування (із бедаквіліном) у порівнянні з 12-місячним (без бедаквіліну). З огляду на профіль безпечності пріоритетним до використання є 9-місячний модифікований скорочений режим із бедаквіліном, лінезолідом та циклосерином та додатково моксифлоксацином у високих дозах у порівнянні із режимом, що додатково містить левофлоксацин та клофазимін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського