РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773034<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Опанасенко М. С. 
Методи профілактики та ліквідації найчастіших інтраопераційних та післяопераційних ускладнень при хірургічному лікуванні туберкульозу легень та плеври із застосуванням відеоасистованих оперативних втручань / М. С. Опанасенко, В. І. Лисенко, О. В. Терешкович, Б. М. Конік, М. І. Каленіченко, Л. І. Леванда, М. Ю. Шамрай, С. М. Шалагай, С. М. Білоконь // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2021. - № 1. - С. 51-59. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - визначити та проаналізувати методи профілактики та ліквідації найчастіших інтраопераційних та післяопераційних ускладнень за хірургічного лікування туберкульозу легень та плеври з використанням відеоасистованих торакальних операцій (VATS). У відділенні торакальної хірургії та інвазивних методів діагностики Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України за період з 1008 до 2019 рр. виконано 169 VATS-операцій пацієнтам фтизіохірургічного профілю, з яких: 130 (<$E79,3~symbol С~3,2>) % VATS-резекцій легені; 35 (<$E20,7~symbol С~3,1>) % VATS-плевректомій з декортикацією (ПЕ з ДК) легені; 4 (<$E2,4~symbol С~1,2>) % хворим виконано інші VATS-втручання. Рівень інтраопераційних ускладнень серед усіх 169 прооперованих хворих було зафіксовано у 9 (5,3 %) випадках. Післяопераційні ускладнення було виявлено у 29 (17,1 %) пацієнтів. З використанням методів профілактики ускладнень за VATS є відбір пацієнтів на доопераційному етапі, корекція гемостазу, вибір безпечних ділянок встановлення торакопортів і мініторакотомії, лімфодисекція, роздільна обробка елементів кореня легені, конверсія в торакотомію. Висновки: VATS-втручання є малотравматичними, ефективними та зручними методами хірургічного лікуванні хворих на туберкульоз легень і плеври. Адекватна оцінка можливості виконання VATS та своєчасне застосування методів профілактики ускладнень забезпечують прогнозований перебіг післяопераційного періоду і зменшують кількість ускладнень. Діагностика ускладнень та своєчасне застосування різноманітних методів їх ліквідації надають змогу ефективно та надійно застосувати лікувальні маніпуляції для розрішення як інтра-, так і післяопераційних ускладнень за зазначеного виду операцій. Розуміння та використання методів профілактики та ліквідації ускладнень надає змогу визначити правильну тактику операції та ведення післяопераційного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського